banner84

Bahçeşehir Koleji öğrencilerinden anlamlı gayret

Bahçeşehir Koleji Alanya öğrencileri, Alanya’da hizmet veren hastanelerin çocuk bölümleri için çalışma hazırlayarak, bu çalışmalarını hediye etmeye devam ediyor.

Bahçeşehir Koleji öğrencilerinden anlamlı gayret

Bahçeşehir Koleji Alanya 2014-2015 eğitim öğrenim döneminde sosyal sorumluluk projeleri kapsamında başlattığı çalışmalarını sürdürürken, Alanya’da hizmet veren hastanelerin çocuk bölümleri için çalışma hazırlayarak çalışmalarını hediye etmeye devam ediyor.

Bahçeşehir Koleji Alanya öğrencileri her fırsatta çevrelerinde bulunan sayısız sosyal sorumluluk çalışmasına destek veriyor ya da proje geliştiriyor. Bu süreçte Bahçeşehir Koleji Alanya öğrencileri Görsel Sanatlar Bölümü çalışmalarında ilk olarak Yaşam Hastanesi Çocuk Bölümü için Ünlü Ressam “Joan Miro Ferro”ya ait yapıtın reprodüksiyonu hazırlamış ve teslim etmişti.

Ardından Başkent Hastanesi Çocuk Bölümü için “Gustav Klımt”e ait yapıtın reprodüksiyonu hazırlandı yine aynı hassasiyet ve özenle hastane yetkilerilerinin onayı alınarak yerine asıldı. Son olarak Bahçeşehir Koleji Alanya öğrencilerinin hazırladığı “Vincent Van Gogh”a ait yapıtın reprodüksiyonunu Anadolu Hastanesi'ne teslim edildi.

Öğrencilerin sosyal sorumluluk bilincini arttırma, görsel sanatlarla ilgili yeteneklerini gözler önüne serme ve bir hatıra bırakmanın mutluluğunu taşımanın amaçlandığı proje çalışmaları ilk günkü hevesle ve hassasiyetle devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2015, 20:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107