banner84

Bahçeşehir'de coşkulu tören

Alanya Bahçeşehir Koleji, "Aydınlık Yolculuğu" temalı mezuniyet törenini Alanya Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirdi

Bahçeşehir'de coşkulu tören
 Bahçeşehir Koleji Alanya, eğitimin bir zincirin halkaları gibi birbirine bağlı olduğunu vurgulamak amacıyla Alanya’da yine bir ilke daha imza atarak, dört kademenin birbirine devir teslimi şeklindeki diploma törenini, Alanya Açık Hava Tiyatrosu’ nda görkemli bir törenle gerçekleştirdi. 
Aydınlığa ilk adımlarını atmak üzere yola çıkacak olan anaokulu öğrencilerinin dans gösterileri ve sertifika töreni ile başlayan gece, aydınlık yolculuğunda cehaletin karanlığını aydınlatan bir yıldız olarak eğitim öğrenim hayatlarının ilk dört yıllık durağını tamamlayan 4. sınıfların dans performansı ve sertifika töreniyle devam etti. 
Gecenin devamında bu aydınlık yolculukta “Ben de varım” diyerek geleceğin mimarlarından olmaya bir adım daha yaklaşan ortaokul öğrencilerinin, 12. sınıf öğrencilerinden aydınlık meşalesini büyük bir gururla teslim alışlarına şahitlik edildi. Öğrenim hayatlarını başarıyla tamamlamalarının yanı sıra, büyük bir emeğin sonucunda,  özel bir başarıya daha imza atarak dereceye giren öğrencilerin açıklanması ve bu başarıyı ölümsüzleştirmek adına ortaokul ve lise birincilerinin, ikinci ve üçüncüleri eşliğinde yaş kütüğüne plakalarını çakmaları gecenin gurur verici anlarından biriydi. 
“Aydınlık yarınlara ve hayatın gerçeklerine merhaba” demek üzere yuvadan uçmaya hazırlanan 12. sınıf öğrencilerinin kep töreni heyecanı ile coşkunun doruğa çıktığı gecede, öğrencilerin Bahçeşehir Alanya’da aydınlığa güvenle yürüdükleri bir kez daha ortaya çıktı. Törene Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er'de katıldı. 
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2014, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157