banner84

Bahçeşehir'de yoğun hazırlık

Bahçeşehir Koleji Alanya'da 6. ve 7. sınıf öğrencileri için farklı günlerde, farklı saatlerde hazırlanan akşam kampları öğrencilerin yoğun programları ile gerçekleştiriliyor

Bahçeşehir'de  yoğun hazırlık
 Bahçeşehir Koleji Alanya ailesinde yoğun çalışma program devam ediyor. 26-27 Kasım tarihinde yapılan TEOG sınavında 8. sınıfların elde ettikleri başarılar mutluluk ve sevinç yaratırken, akşam kampları  şimdi de 6 ve7. sınıfları sınavlara hazırlıyor. 5. sınıf öğrencileri ise cumartesi günleri kendileri için hazırlanan programlar ile çalışmalarına devam ediyor. Soru çözümleri, konu tekrarları ve her hafta düzenli yapılan deneme sınavları ile öğrenciler akademik başarılarını garantiye alıyor.
Bahçeşehir Koleji Alanya'da öğrenciler, akademik gelişimin yanı sıra sosyal gelişim de dikkate alınarak hazırlanan çalışma programları ile  geleceğe eksiksiz hazırlanıyor.
TÜRJİYE GENELİNDE SINAV
Bahçeşehir Koleji Alanya 5 ve 6. sınıf öğrencileri Türkiye genelinde düzenlenen Performans İzleme Süreç Analizi, PISA sınavına katıldı.
Türkiye'nin her yerinde eğitim veren Bahçeşehir Kolejiöğrencileri Ipadli Eğitim Projesi kapsamında geçtiğimiz cumartesi günü Performans İzleme Süreç Analizi, PISA sınavı ile Türkçe,matematik, fen ve teknoloji dersi sorularını yanıtladı.
Ipad üzerinden uygulanan online sınav, merkezi sistem üzerinden 10.00'da aktif hale getirildi. Online uygulanan sınavda öğrenciler soruları istedikleri yerde yanıtlama imkanı buldu. 2013-2014 yılında uygulanmaya başlanan sınav sistemi ile Bahçeşehir Kolejleri'nde eğitim gören öğrenciler aynı anda online sınava tabi tutuluyor.
Online olarak uygulanan PISA sınavı ile öğrencilerin bilgilerini yorumlayabilme gücüne sahip olmaları sağlanıyor.
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107