banner84

Bahçeşehir'den Seyr-ü Sefer temalı mezuniyet öyküsü

Bahçeşehir Koleji Alanya, eğitimin bir zincirin halkaları gibi birbirine bağlı olduğunu vurgulamak amacıyla Alanya’ da gelenekselleştirdiği dört kademenin birbirine devir teslimi şeklindeki diploma törenini, Alanya Açık Hava Tiyatrosunda görkemli bir programla gerçekleştirdi.

Bahçeşehir'den Seyr-ü Sefer temalı mezuniyet öyküsü

Eğitimi “bilgi ormanı” olarak belirleyen Bahçeşehir Koleji Alanya Anaokulu öğrencileri “Tohumun Uyanışı Draması ve Ritim Perfosmasları” ile izleyenleri büyüledi. Anaokulu öğrencilerinin sertifika töreni, tohumdan fidana geçiş sürecini kapsayan görsellerle tamamlandı. 4. sınıfların rock’n roll dans performansı renkli kıyafetleri ve muhteşem enerjileri büyük övgü aldı, geceye 4. sınıfların sertifika töreniyle devam edildi.

Gecenin devamında “bilgi ormanının” gür ağaçları olan 8. Sınıfların vals performansları göz doldurdu. 8. Sınıfa gelene kadar 8’lere emek veren tüm öğretmenlerin ve Bahçeşehir Alanya Kurucusu Burcu Baba’nın da katıldığı renkli sürpriz korosu “Senden Daha Güzel” şarkısı ile öğrencilerine seslendi.“Geleceğin mimarları”ndan olmaya bir adım daha yaklaşan ortaokul öğrencilerinin, 12. sınıf öğrencilerinden aydınlık meşalesini büyük bir gururla teslim almalarına şahitlik edildi. Öğrenim hayatlarını başarıyla tamamlamalarının yanı sıra, büyük bir emeğin sonucunda, özel bir başarıya daha imza atarak dereceye giren öğrencilerin açıklanması ve bu başarıyı ölümsüzleştirmek adına ortaokul ve lise birincilerinin, ikinci ve üçüncüleri eşliğinde yaş kütüğüne plakalarını çakmaları gecenin gurur verici anlarından biriydi. Ayrıca bu gece TEOG’da Türkiye 1.’si olan Mehmet Eren Aldemir’in ilanı Bahçeşehir Koleji Alanya’nın mezunlarına neler vaat ettiğinin en büyük kanıtı olmuştur.
“Aydınlık yarınlara ve hayatın gerçeklerine merhaba!” demek üzere yuvadan uçmaya hazırlanan 12. sınıf öğrencilerinin kep töreni heyecanı ile coşkunun doruğa çıktığı gecede, öğrencilerin Bahçeşehir Alanya’da aydınlığa güvenle yürüdükleri bir kez daha ortaya çıktı. Tüm kademelerin ortak pasta kesimiyle mezuniyet töreni coşkuyla sona erdi."
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2015, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107