banner84

Başkan Çavuşoğlu ALKÜ’de öğrencilerle buluştu

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) öğrencileri, 'Kariyer Günleri Sohbeti'ne konuk olan Aytemiz Alanyaspor kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu'nu, soru yağmuruna tuttu. Çavuşoğlu, Sergen Yalçın'ın büyük takımlara gitmesi konusundaki soruya "Hocamızla devam etmek isteriz. Ancak gitmek ister ve teklifler de dürüst ve samimi olursa futbolcu yada hoca fark etmez herkesin önünü açarız" diye cevap verdi.

Başkan Çavuşoğlu ALKÜ’de öğrencilerle buluştu

Ercan YILDIRIM

Aytemiz Alanyaspor kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen İstihdam ve Kariyer Günleri kapsamında 2’ci günün son etkinliğinde öğrencilerle buluştu. Çavuşoğlu'nun davet edildiği 'Kariyer Sohbetlerine' ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş ve Genel Sekreter Fatih Özdemir’in yanı sıra dekanlar, daire başkanları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

'GİTMEK İSTERSE SORUN ÇIKARMAYIZ'
Sohbete kendini tanıtarak başlayan Hasan Çavuşoğlu, öğrencileri Alanyaspor maçlarına davet ederek, Pasolig alan öğrencilerin maçları ücretsiz izleyebileceklerini ifade etti. Çavuşoğlu daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtlarken ilk soru teknik direktör Sergen Yalçın'ın sezon sonunda büyük takımlara gidip gitmeyeceği konusunda geldi. Sergen Yalçın'ın Alanyaspor ile sezon sonuna kadar sözleşmesi bulunduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, “Sergen hocamız kalmak isterse tabi ki bizde onunla devam etmek isteriz. Şuan için hocamıza gelen bir teklif yok. Sergen hocamız büyük bir kulüpte çalışmak isterse, sözleşmemiz devam ediyor olsa bile, bana müsaade edin derse biz önünü açarız. Aynı şekilde futbolcularımızda gitmek isterse daha önce yaptığım gibi önlerini açarım. Yeter ki tekliflerde dürüst ve samimi olsunlar” dedi.

'EFECAN MİLLİ, TAKIMI HAK EDİYOR'
Hasan Çavuşoğlu, öğrenciler tarafından soru yağmuruna tutulurken, Efecan Karaca'nın Milli Takıma davet edilmemesi, Ozan Tufan'ın performansı, Vagner Love'un Alanyaspor'a transfer süreci, Amatör ligler ve Alanyaspor'un transfer politikası ve scout ekibi gibi farklı sorular yöneltildi. Efecan'ın Milli Takıma davet edilmeyi hakeden bir oyuncu olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, Ozan Tufan'ın kiralık olarak Alanyaspor'a gelmesinde ücretini iki kulübün paylaştığını belirtti. Çavuşoğlu, Vagner Love'ın Alanyaspor'a gelmesinde en önemli etkenin yıldız futbolcunun eşinin Alanya'yı çok beğenmesi olduğunu söyledi. Çavuşoğlu ayrıca Süper Lig'de en iyi scout (futbolda yetenek avcıları) ekibinin Alanyaspor'da olduğunu iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107