banner84

Bil Alanya Okulları'ndan anlamlı destek

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü Çocuk Birimi’nce gerçekleştirilen Bir Köy, Bir Çocuk, Bir Hayal” adlı projeye BİL Alanya Koleji'de destek verdi

Bil Alanya Okulları'ndan anlamlı destek
Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü Çocuk Birimi’nce gerçekleştirilen BİL Alanya Koleji’nin de destek verdiği “Bir Köy, Bir Çocuk, Bir Hayal” adlı projenin üçüncü yılında oyuncu-yazar-yönetmen Nilbanu Engindeniz tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Alanya’nın tüm köy okullarına gidildi. 6-12 yaş arasındaki köy okulundaki çocuklar gerçekleşmesini istedikleri hayalleri kağıda döktüler. Yine küçük çocuklardan oluşan 7 kişilik jüri, 60 köyden 60 çocuğun hayalini seçti.
İLK DEFA UÇAĞA BİNMENİN KEYFİNİ YAŞADILAR
İnönü İlkokulu'ndan uçağa binmek isteyen Barış Dere'nin ve İstanbul'u görmek isteyen Konaklı Kemal Atlı İlkokulu öğrencisi Erva Kaya ile Tahir Tuluk Ortaokulu öğrencisi İsa Dere'nin hayallerini gerçekleştirdi. Çocuklar Antalya Havalimanından İstanbul Havalimanı'na uçarak ilk defa uçağa binmenin keyfini yaşadılar. Havaalanında BİL Okulları Yurt Dışı Eğitim Koordinatörü Banu Alptekin tarafından karşılanan Nilbanu Engindeniz ve küçük misafirler İstanbul'da Topkapı Sarayı'ndan Yerebatan Sarnıcı’na, Deniz Müzesinden İstanbul Aydın Üniversitesi'ne, Beşiktaş’tan Kadıköy'e vapur seyahatine kadar pek çok gezi yaparak İstanbul'un keyfini çıkardılar.
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 16:56
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107