banner84

BILSEM Bahar Şenliği gerçekleşti

Türkiye’de sınırlı sayıda şehirde bulunan Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), eğitim verdiği öğrenciler ile şenlik düzenledi. BİLSEM 2. Bahar Şenliği Okul Bahçesinde yapıldı

BILSEM Bahar Şenliği gerçekleşti

Figen YAYLA

Yetenekli öğrencilerin devam ettiği Alanya BİLSEM, Bilim ve Sanat Merkezi’nde bahar şenliği düzenlendi. Şenlik kapsamında çeşitli ürünler, veliler ve öğrenciler tarafından satışa sunuldu. Öğrenci ve veliler kendi arasında düzenledikleri yarışmalar ile de eğlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er okullardaki etkinliklerle ilgili bilgi verirken, okul Müdürü Hilmi Uslu da BİLSEM’i anlattı.

"BİRLİK VE BERABERLİĞİ ARTTIRIYOR"

Etkinliklerin birlik ve beraberlik noktasında bağ kurduğuna dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Er "Bu etkinliklerle hem çocuklarımız eğleniyor hem de velilerimizle kaynaymış oluyoruz. Bu noktada kurumlar da sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kazanımlar elde ediyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu etkinlikler birlik ve beraberliği güçlendiriyor. Öğrenciler her zaman birlikte olabilme fırsatı buluyorlar fakat veliler iş icabı bir takım sorumluluklar neticesinde bir araya gelemiyorlar. Etkinlik dolayısıyla da velilerimizle de bir araya geldik. Bu anlamda kermesimize destek veren, katılım gösteren herkese teşekkür ederiz '' dedi.

"BİLGİ ALMA NOKTASINDA OKULLARA DAVET EDIYORUZ"

Konuşmasının devamında Bilim ve Sanat Merkeziyle ilgili bilgi veren Er " Tabii ki bu noktada Bilim Sanat Merkezi olmanın bir farkındalığı var. Alanya Bilim ve Sanat Merkezi Türkiye’de, bir ilçede açılmış ilk Bilim ve Sanat Merkezi. Okulumuzda çevre ilçelerden öğrencilerimiz var. Bilim Sanat Merkezi olarak okulumuza bu yıl yeni öğrencilerimiz katılacak. İnsanlar genel anlamda bilim sanat merkezlerinin ne olduğunu da tam bilemiyorlar. Biz onları okulumuza gelmeye davet ediyoruz. Gelsinler okul yönetimimizden öğretmenlerimizden bilgi alsınlar. Bu etkinlikle aynı zamanda okulumuzun tanıtılması noktasında da bir farkındalık oluştursun. Tabii ki burada siz değerli basın mensuplarına da teşekkür ediyoruz. Etkinliklerin daha fazla kişiye ulaşabilmesi noktasında bize katkı sağlıyorsunuz" dedi.

BİLSEM'E DEVLET DESTEĞİ

Okul Müdürü Hilmi Uslu da Posta TV mikrofonlarına hem etkinlik hem de okul ile ilgili bilgi verdi. Uslu "Bizim bu etkinliği düzenlerken öncelikli amacımız velilerle bir kaynaşma ortamı yaratmaktı. Diğer bir amaç olarak da okulumuza maddi gelir sağlamak düşüncesiyle yaptık. İki amaç doğrultusunda olumlu bir dönüş aldık. Velilerimiz sağ olsunlar çok ilgililer. Satışa sunulan ürünleri kendileri hazırladılar ve sattılar. O bakımdan bize de çok iş bırakmadılar. Bahar Şenliğimize Alanya'dan ve çevreden de halkımız bayağı ilgi gösteriyor. Bilim Sanat Merkezi hakkında ben sizlere biraz bilgi vermek istiyorum. Bilim ve Sanat merkezi devletin donanımlı insanları yetiştirmek için kurduğu bir kurum. Biz burada genel yetenek bölümünde resim, müzik, robotik yazılım kodlama dersleri veriyoruz. Burada ders veren öğretmenlerimiz de BILSEM sınavını kazanmış donanımlı öğretmenler. Resim müzik bölümlerimizde çocuklarımız yetenekleriyle bu okula giriyorlar.

Onlar da çok iyi derecede müzik ve resim eğitimi alıyorlar ve uzmanlaşarak devam ediyorlar. Liseyi bitirdiklerinde alanlarında çok donanımlı oluyorlar. Bir şey daha belirtmek istiyorum. Artik üniversiteyi kazanan BILSEM mezunu öğrencilere devlet burs verecek. Çalıştaylar bunlarla ilgili devam ediyor. Daha iyi şeyler de geleceğini düşünüyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107