banner129

Büyükşehir Belediyesi öğrencilerin yanında

Antalya Büyükşehir Belediyesi,uzaktan eğitime destek amacıyla ihtiyaç sahibi öğrenciler için bilgisayar, tablet ve televizyon bağış kampanyası başlattı. ‘Geleceğimizi Yalnız Bırakmayalım’ kampanyasıylakullanılabilir durumda olan bilgisayar ve televizyonlar hayırsever vatandaşlardan alınarak, uzaktan eğitime erişim sıkıntısı yaşayan öğrencilere ulaştırılacak.

Büyükşehir Belediyesi öğrencilerin yanında

Eğitimde fırsat eşitliğinin tüm çocukların hakkı olduğu düşüncesiyle harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi, evde eğitim görmesi gereken ama bilgisayar, tablet ya da televizyonu olmayan çocukların eğitimlerine destek olmak amacıyla anlamlı bir bağış kampanyası başlattı.

EĞİTİM AKSAMAYACAK

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü kampanya ilekullanılabilir durumda olan dizüstü–masaüstü bilgisayar, televizyon ve tablet gibi elektronik cihazlar, hayırsever vatandaşlardan alınarak, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen öğrencilerle buluşturulacak.İhtiyaç sahipleri ve hayırsever vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 444 94 20nolu hattından başvuruda bulunabilecek. Bilgisayar ve elektronik cihaz talebinde bulunan aileler,Sosyal Hizmetler Dairesi yetkilileri tarafından sosyal incelemeye tabi tutulacak.Bağışlanan cihazlar ailelerin gelir durumuna göre sıralanıp, çocuklara ulaştırılacak.

TEKNİK KONTROLLERİ YAPILACAK

Bağışlanan bilgisayar ve tabletler Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na bağlı teknik ekiptarafından kontrol edildikten sonra vatandaşlara teslim edilecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2020, 15:38
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107