banner84

Büyükşehir çocuklara kendi haklarını öğretiyor

Büyükşehir Belediyesi, Antalya da ilk kez hayata geçirilen proje ile 5-13 yaş arasındaki çocuklara, çeşitli oyunlar, resimler ve farklı etkinliklerle kendi haklarını öğretiyor.

Büyükşehir çocuklara kendi haklarını öğretiyor
Büyükşehir Belediyesi, Antalya da ilk kez hayata geçirilen proje ile 5-13 yaş arasındaki çocuklara, çeşitli oyunlar, resimler ve farklı etkinliklerle kendi haklarını öğretiyor. Böylelikle çocukların kendileri ile ilgili konularda doğru karar alma becerileri geliştiriliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yine bir ilke imza atarak geleceği inşa edecek çocuklar için bilinçlendirme programı başlattı. Bilinçli bir toplum yetiştirmek için başlatılan eğitimler Büyükşehir Belediyesi Aile Eğitim Merkezleri’nde yürütülüyor. Eğitime katılan çocuklar artık kendi haklarını daha küçükken oyun ve etkinliklerle öğreniyor.

SAYGI, SEVGİ VE YARDIMLAŞMAYI ÖĞRENİYORLAR

Uzmanlar tarafından verilen eğitimlere  5-13 yaş arasındaki çocuklar katılıyor.  Çocukların eğitimi ile ilgili ailelerde bilgilendiriliyor. Çocuklar derslerde birbirlerine saygı ve sevgi çerçevesinde yaşamayı, birlikte iş yapabilmeyi, çevresindekilere yardımcı olmayı öğreniyor. Çocuklar dört ay boyunca orf, ritm, yaratıcı drama, doğaçlama, hikaye oluşturma, hikaye anlatma, resi kolaj eğitimi alacak. 

GELECEĞİN PROJESİ

Çocuk Hakları Öğreticisi Ayten Yonar çocuk haklarının tüm haklardan öncelikli olduğa dikkat çekerek, “Bu projeyle Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesi’ni oyun ve etkinliklerle çocuklara öğretiyoruz. Onları bilinçlendirmek ve öğrendiklerini hayata geçirmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz.  Çocuk Hakları Projesi, çocukların olduğu kadar geleceğimizin projesidir” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 14:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107