banner84

Çanakkale ruhunu yaşattılar

TED Alanya Koleji, 18 Mart 1915’te tarihimize adlarını altın harflerle yazdıran ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin kahramanlıklarını muhteşem bir gösteriyle adeta yeniden yaşattı.

Çanakkale ruhunu yaşattılar
 TED Alanya Koleji Konferans Salonu’nda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’mızın söylenmesiyle başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türkçe-Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Vahap Eren yaptı. Daha sonra sahne alan “Çanakkale’nin Bilinmeyenleri” adlı drama tarzındaki yarışma sunumu büyük beğeni topladı.
Program, TED Alanya Koleji ortaokul öğrencilerinin hazırladığı “Çanakkale Zaferi 100. Yılında” temasıyla sahnelenen tiyatronun davetlilere sunulmasıyla devam etti. Öğrencilerin büyük bir özveriyle sahnelediği gösteri sık sık alkışlarla kesildi. Program sonunda, geride bıraktığımız günlerde düzenlenen “Türk Gençliğinden Çanakkale Cephesi’ne Mektuplar” konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödül verildi.
TED Alanya Koleji Okul Müdürü Yardımcısı İzzet Akdikmen, program sonunda yaptığı değerlendirmede “ Çanakkale bugün 100. Yılında… TED Alanya Koleji olarak o gün toprağına sahip çıkan genç vatan evlatlarını, bilhassa savaşarak ölen öğrencileri rahmetle anıyor, aynı ruha sahip nice genç nesiller yetiştirmek için gayret ediyoruz.” diyerek Çanakkale Savaşları’nın Türk tarihindeki yerine ve önemine değindi. Akdikmen ayrıca, Türkçe-Sosyal Bilimler Zümresi’ne, emeği geçen öğretmenlere ve büyük bir özveriyle çalışan öğrencilere teşekkür ederek Çanakkale Zaferi’nin ölmekte olan bir milletin ruhuna üflenen diriltici bir nefes olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 17:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107