banner84

'Eğitimde açık ara farkla öndeyiz'

2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde başarılı olan 197 öğrenciye ödülleri verildi

'Eğitimde açık ara farkla öndeyiz'
Mevlüt UYGUR 
Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu Konferans Salonu'ndaki ödül törenine Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, öğrenciler ve veliler katıldı.  Sayı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde başarılı olan 197 öğrenciye ödüllerini  İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er verdi.  Ödül töreninde konuşan Er eğitim ve öğretimin uzun soluklu bir mücadele olduğunu söyledi. Er, "2017-2018 eğitim öğretim yılı içeresinde sadece akademik eğitim faaliyetleri yapmıyoruz. Aynı zamanda sosyal etkinlikler, kültürel faaliyetler,  projeler yapıyoruz.  Bu tarz faaliyetleri ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak önemsemekteyiz. Sadece akademik başarıyı kabul etmediğimizi her faaliyette yüksek sesle haykırdık. Akademik başarının kulvarı farklı. Sosyal, kültürel sportif faaliyetlerin kulvarı farklı. Akademik başarı kamuoyunda bir konuşulurken sportif sosyal başarılar yıllarca konuşuluyor. Çocuklara kendilerine olan öz güvenleri geliştirmek ancak ve ancak bu faaliyetlerle ortaya çıkabilmektedir. Bu bağlamda bizim en büyük destekçilerimiz velilerimizdir. Velinin olmadığı okulda bir şeyler eksiktir. Ne olur okullarımızı yalnız bırakmayın. Bizlerle dirsek teması kurun" dedi. 
HEDEFİMİZİ FAZLASIYLA GEÇTİK
Alanya eğitim camiasının büyük bir camia olduğunu belirten Er, "58 bin 362 öğrencimiz var. 210 resmi ve özel okulumuz var. 5 bin çalışanımız var. 75 bin nüfusluk bir aileyi yönetmek keşke bir ilçe milli eğitim müdürünün kudretinde olabilse. Benim öyle bir vasfım yok. Biz beraber olduğumuz zaman bu güzellikleri başarıları elde edebiliyoruz. Bir kişi eksikse o kadar güçsüzüz. Bizlere desteklerinizi esirgemeyin . Bizde sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Alanya'mızın adını sadece Antalya'da değil tüm Türkiye genelinde en üst seviyelerde söz ettirip sizleri onurlandırmaktan bizde onur duyuyoruz. Bizim Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak elde ettiğimiz bu başarı Antalya'da 19 ilçe içeresinde bu faaliyetlerde açık farkla öndeyiz. Bu çok önemli. 18 farklı etkinlik yapmışız, 124 farklı kategori, bin 13 eser. 14 Bin 389 öğrencimiz bu etkinliklerde rol almış. Özellikle TUBİTAK bilimsel projelerimizde 70 proje ile Antalya'da en fazla üreten ilçeyiz. Bize en yakın ilçenin 56 projesi var. Bu 70 projede 1980 öğrencimiz görev almış. 14 santraç turnuvası düzenlemişiz. Bu turnuvalara bin 865 öğrencimiz yarışmış. Çanakkale, Ankara gibi il dışı gezilerimizi önemsiyoruz. Kendimize bir hedef koyduk.  Bu yıl 2 bin 023 öğrenciyi il dışı gezisine çıkarma hedefi koyduk. 2 bin 203 öğrenciye ulaşmışız. Yani hedefimizi fazlasıyla geçmiş durumdayız. Bizim her yıl büyüyen, gelişen hedeflerimiz var. Her geçen yıl başarımız ciddi oranda hızla artmakta. Bu hep beraber vermiş olduğumuz çalışmanın eseri. Bu süreçte çocuklarımızın başarılı olmalarında emeği geçen okul idarelerine, öğretmenlerime, siz değeri velilerime ve başarının gerçek sahiplerine bir kere daha teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107