banner84

'Evde bakım hizmeti önemli'

Evde Bakım hizmetleri ile yürütülen çalışmaların tanıtım toplantısı Alanya Ticaret ve Sanayi Odası salonunda gerçekleştirildi

'Evde bakım hizmeti önemli'
 Alanya Kaymakamlığı koordinatörlüğünde Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Alanya Devlet Hastanesi tarafından yürütülen evde bakım hizmeti görenlerden ihtiyaç sahibi olanların ev bakım ve temizlik işleriyle ilgili çalışmalar tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Belediye başkanı adem Murat Yücel, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin er, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'de katıldı.
Poreje ortaklarından Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Yaşar Kürne, sosyal devlet olmak için evlatlarının dahi bakmadığı kimselere bakmak için projeyi yürüttüklerini belirtti.
Başhekim İsmail Başaran hayırlı bir iş için biraraya geldiklerini söyleyerek, ihtiyaç sahiplerine yapılan yardım konusunda çok anlamlı bir örnek vererek konuyu özetledi. Evde sağlık hizmetinin geçmişine değinen Başaran, uygulamanın başlangıcından itibaren ne kadar insana bu hizmetin verildiğini söyledi. Başaran, proje ile ne kadar insanın yaşam koşullarının düzeltilmesi için yapılan çalışmalar yapıldığını anlatarak Alanya merkeze çok yakın oldukları halde bazı insanların oldukça kötü şartlarda hayatta kalma mücadelesi verdiğine dikkat çekti.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, dünya ortalaması üzerinde yaşamanın yegane hedefleri olması gerektiğini ve projede birlikte çalışmaktan dolayı mutlu olacağını ifade etti.
Kaymakam Erhan Özdemir'de sosyla devlet olunması için son yıllarda uygulamanın göz kamaştırıcı olduğunu belirterek yapılanların yeterli olmadığını aç, çıplak ve evsiz kimsenin kalmaması için bir çırpınış halinde olunması gerektiğini belirterek, sorumlu bireylerin biraraya gelerek faaliyette bulunulması gerektiğin belirtti.
Yaklaşık 2 bin davetli, veli ve öğrencinin izlediği gösteriler sırasında Soma'da 301 madencinin hayatını kaybettiği acıklı olayda unutulmadı.
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2014, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157