banner84

Genç yazarlar topluluğu kuruluyor

TED Kulüp bünyesinde kurulan “Genç Yazarlar Topluluğu” kalemi güçlü, fikir üreten, yazdıklarıyla gündem oluşturan öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyor.

Genç yazarlar topluluğu kuruluyor
 TED Alanya Kolejinde verilen eğitimin en temel niteliklerinden biri de çocuklarımızın ve gençlerimizin üretken bir birey olarak yetiştirilmesidir. Bu üretkenliğin dışavurumu, gençliğin yazınsal algısının inşa edilmesiyle gerçekleştirilecektir. Bu algının inşası konusunda adım atan TED Alanya Koleji Türkçe-Sosyal Bilimler Bölümü, TED Kulübü bünyesinde “Genç Yazarlar Topluluğu”nu kurarak öğrencisine yazdıklarını paylaşma, sesini duyurma ve düşündüklerini/hissettiklerini kâğıda dökme fırsatı veriyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan ve öğrencilere seslenen Türkçe-Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Vahap Eren, “TED Alanya Koleji Genç Yazarlar Kulübü’nün üyesi olarak adım atacağınız edebiyat dünyası,  ‘Ben de varım… Buradayım!’ diyebilmenin en güzel ve özgün yolu… Yazdıkça içten içe yanan, tutkulu bir kanın damarlarınızda dolaştığını hissedecek, bu büyülü dünyanın müdavimi olacaksınız. ‘Yazmak benim için bir varoluş meselesidir.’ diyen tüm öğrencilerimizi topluluğumuza bekliyoruz!...” diyerek konuyu değerlendirdi
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107