banner84

Girenes'ten 2019 başarısı

2009-2010 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlayan Hüseyin Girenes Fen Lisesi, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Girenes, üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte 67 öğrencisini Türkiye'nin en seçkin üniversitelerine yolladı

Girenes'ten 2019 başarısı

-Haber Merkezi
2009-2010 yılında eğitime başlayan Alanya Hüseyin Girenes Fen Lisesi, Antalya'daki birçok fen lisesinin de önüne geçerek farkını gösteriyor. Her yıl en iyi ve en donanımlı fen lisesi olma yolunda çaba göstererek, eğitim ve öğretim yılı boyunca gelişmeler kaydediyor. Sayısal alandaki eğitimini teknolojik gelişmelerle birleştiren Hüseyin Girenes Fen Lisesi, laboratuvar çalışmalarına dahil ettiği 3 boyutlu yazıcı ile akıllı robot üretimlerini gerçekleştirdi ve Türkiye’deki robotik yarışmalarda  adından söz ettirdi. 
EN SEÇKİN ÜNİVERSİTELERİ KAZANDILAR
2019 yılı YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrencilerin tercih sonuçları da belli oldu. Yerleştirme sonuçlarına göre, Girenes mezunu olan öğrencilerin 67'si Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde en seçkin üniversitelerinde, iyi bölümlerde yerlerini aldı. 
'ÇITASI ARTIYOR'
Okul aile birliği başkanı Mustafa Başak, "Okul olarak Türkiye’deki en iyi üniversite ve bölümlere öğrencilerini gönderen  Hüseyin Girenes Fen Lisesinin, gün geçtikçe başarı çıtası artıyor. Bu başarıda emeği geçen okul yönetimine, öğretmenlerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107