banner84

'Hedefimiz kaliteli eğitim'

**

'Hedefimiz kaliteli eğitim'

 ALANYA Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, hayırsever Hüseyin Girenes ve Milli Eğitim eski Şube Müdürü Mustafa Girenes ile birlikte dün Alanya Hüseyin Girenes Fen Lisesi'ni ziyaret ettiler. Okulda incelemelerde bulunan, öğretmenler ile de toplantı yapan Milli Eğitim Müdürü Er, "Fen Lisesi bizim için önem arz eden okullardan bir tanesidir. Bu okullardaki kalitenin daha da üst seviyeye çıkması için elimizden geleni yapmaya hazırız. Okulun eksiklerini gidermeye ve yeni hedefler koymaya biz varız. Yeter ki, eğitim kurumlarımız isimlerini başarılarla duyursunlar" dedi. 

OKUL MÜDÜRÜ BİLGİ VERDİ
Okul Müdürü Bülent Şen, "Okulumuzda fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri; bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, çevre ve ülke ihtiyaçlarına uygun, metodlu çalışan, sürekli olarak gelişen ve yenileşen, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, maddi ve manevi bakımdan donatılmış, yeni teknolojileri kullanan gençleri yetiştirme vizyonumuza uygun olarak, nitelikli insan yetiştirmeyi temel gaye edinmekteyiz. Bu çerçevede Bakanlığımızın “Değerler Eğitimi” projesi ile öğrencilerimize Sorumluluk, Saygı, İyilik Ve Hoşgörü, Dürüstlük, Sevgi, Vatanseverlik, Özgüven, Yardımlaşma Ve İşbirliği konularını aylık Değerler Eğitimi çalışmaları kapsamında vererek bu değerlerimizi yaşatmaya gayret etmekteyiz” dedi.
TÜRKİYE 196'NCISI
İlk mezunlarımızla 2013 Yılı LYS yerleştirme başarımız sonucunda öğrencilerimiz ülkemizin en iyi üniversite ve fakültelerine girmiştir. 2014-YGS’de Türkiye 196.sı bizim öğrencimiz olmuştur. İlk 1000’de 6 derecemiz vardır. Bu yıl 30 öğrenci ile TÜBİTAK yarışmalarına katıldık, gelecek yılki hedefimiz her branştan en az bir adet TÜBİTAK projesi hazırlamak olacaktır. 100 Temel Eser Kitap Okuma yarışmasında 4.lük, vatan  sevgisi kompozisyon yarışmasında 3.lük, elde etmenin yanı sıra öğrencilerimizin sporda da; il ve ilçe başarıları göz doldurmuştur. Erkek voleybol il 3.lük,futsal ilçe 1.lik, basketbol, voleybol, masa tenisi takımlarımızda ilçe derecelerini ve kupalarını almıştır
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157