banner84

HEP üniversitesi atakta

Alanya HEP Üniversitesi, Gazipaşa Alanya Havalimanı’ndan sonra Antalya Havalimanı terminallerini işleten ICF’i de ziyaret etti.

HEP üniversitesi atakta
YAPILAN görüşmelere, Üniversiteden Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevgin Akış Roney, Doç. Dr. Yıldırım Saldıraner, Gastronomi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Esra Mankan ve Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Ali Cem Başarır; ICF’ten de Genel Müdürler Ersel Görel ve Dirk Schusdziara ile Genel Müdür Yardımcısı Melih Dipova ve İçTur’dan Genel Müdür Yardımcısı Naci Salkım katıldılar. Antalya Havalimanı yılda 28 milyona yakın yolcuya hizmet veriyor. Yolcu terminalleri IC İçtaş ve Alman Fraport ortaklığı olan ICF tarafından işletilen havalimanının Antalya bölgesi hava ulaşımına, dolayısıyla da turizmine çok önemli katkısı var. ICF havalimanı yapım ve işletmeciliğinin yanı sıra IC Holding olarak turizmde de önemli işletmecilik bilgisi ve deneyimine sahip.
HAVACILIĞA EL ATTI
Turizm Fakültesi olarak, Turizm ve Gastronomi Bölümlerine bu yıl öğrenci alan AHEP, yakın gelecekte Havacılık Yönetimi Bölümünü de açmaya hazırlanıyor. AHEP Üniversitesi, ICF ile mevcut bilgi birikimlerini paylaşarak gerek havacılık gerekse turizm ve gastronomi konularında karşılıklı fayda sağlayacak işbirlikleri oluşturarak bölgeye katkı sağlayacak çalışmalar yapmayı hedefliyor. Bu çalışmalara, ileriki yıllarda AHEP Mimarlık Fakültesi’nin de katılması öngörülüyor.
PANELE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
20 Kasım tarihinde “Turizm Stratejisi için Sistem Yaklaşımı” konulu Panel düzenleyen AHEP, 8 Aralık tarihinde de, Uluslararası Sivil Havacılık Günü” dolayısıyla  “Antalya Bölgesi Havacılık Gelişimi” konulu bir diğer panele de ev sahipliği yapacak. Panelistler arasında havacılık sektörünün önde gelen firma yöneticileri, akademisyenler ve turizmciler bulunuyor.
Alanya HEP Üniversitesi yetkileri, bölgedeki turizm ve havacılık faaliyetlerinin gelişmesine yönelik benzer çalışmaların çoğalarak devam edeceğini ifade ediyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107