banner84

İsabetli bursluluk için yarıştılar

Alanya Özel İsabet Okulları 2020-2021 İsabetli Olma Sınavı, öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

İsabetli bursluluk için yarıştılar

İsabet Koleji’nin  her yıl yoğun ilgiyle gerçekleştirdiği İOS Bursluluk sınavı 15 Şubat Cumartesi günü 10.00 ve 14.00 saatlerinde iki oturumda yapıldı. 4,5,6 ve 7..sınıfların girdiği sınava Alanya’nın her bölgesinden yüzlerce öğrenci katıldı1 Saat 40 Dakika süren sınavda öğrenciler Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve İngilizceden oluşan toplamda 75 soru çözdü.

Sınava giren öğrenciler kadar onları bekleyen velilerin de heyecanı görülmeye değerdi. Öğrencilerinin İsabetli eğitim alabilmeleri için sabahın erken saatlerinde okula gelen veliler,Okul idaresi ve öğretmenler tarafından karşılandı Öğrenciler sınav salonlarına alınmadan hemen öncesinde okul bahçesinde bir konuşma yapan Okul Müdürü Adem Arıkan, öğrencilere velilere hoş geldiniz diyerek yoğun katılım için öğrencilere teşekkür etti ve kısa bilgi verdi.Arıkan, öğrencilere başarı diledi.

Öğrenciler sınavdayken bekleyen veliler İsabet Koleji konferans salonunda ağırlanarak Okul Rehberlik Bölüm Başkanı Ortaokul Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan tarafından konferans verildi.Konferansta Özkan velilere İsabetli olmanın farklılığını değerleri yaşatan okul öğrencisi ve velisi olmanın ayrıcalıklarını anlattı, merak edilen soruları yanıtladı.Veliler konferans sonrası kendileri için özenle hazırlanan ikramlar eşliğinde okulu değerlendirme fırsatı buldular.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107