banner84

İşaret dilini öğrenen kursiyerlere sertifika

Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi ile Alanya Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Merkezi’nin birlikte yürüttüğü kamu kurumlarında çalışan personele yönelik verilen işaret dili kursu tamamlandı

İşaret dilini öğrenen kursiyerlere sertifika

 Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde kamu kurumlarında çalışan personele yönelik verilen İşaret Dili Kursu’nu başarıyla tamamlayanlara yönelik sertifika töreni düzenlendi. Törene Kaymakam Erhan Özdemir, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cumhuriyet Savcısı Erkan Ünlü, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Dur, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Çetin Geyik, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Rüzgar ve Park Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar kursiyerler ve aileleri katıldı.

Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreni öncesinde kursiyerler işaret dilini kullanarak İstiklal Marşı’nı söyledi.
Törende konuşan Kaymakam Erhan Özdemir, son yıllarda engelli engelsiz ayrımın ortadan kaldırılması için anayasal ve toplumsal değişiklik yapıldığını, bu çerçevede işitme engellilerle diyalog için kamu kurumlarında kurs açıldığını ve önümüzdeki süreçte de eğitime devam edilmesi gerektiğini söyledi.
Kursu başarıyla bitirenlere Kaymakam Erhan Özdemir, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cumhuriyet Savcısı Erkan Ünlü, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Dur ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Çetin Geyik tarafından sertifikaları verildi. Törenin ardından merkezde kokteyl düzenlendi.
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2014, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157