banner84

İşler HEP kesat

Üniversiteler kontenjan ve öğrenci sayısını artırırken, Alanya’nın butik üniversitesi HEP’te bu yılın kontenjanı yüzde 40 doldu. Daha çok burslu öğrencilerin bulunduğu üniversitedeki geriye gidiş, gelecekle ilgili kaygıya neden oluyor.

İşler HEP kesat

Haber Merkezi

HEDEF TUTMADI

Alanya HEP Üniversitesi, bölümleri ve yerleşkesiyle butik üniversite olarak öğretimine devam ederken, yıllardır ekonomik sorunlarıyla gündemde. HEP Yönetimi ekonomik sorunlarının aşıldığını söylerken, üniversite şimdi de tercihler arasına girememesiyle gündemde.

KONTENJAN DOLMADI

HEP Rektörü Mehmet Durdu Öner, üniversitesinin kontenjanı ve hedefleri ile ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, yüzde 10 olan yabancı öğrenci sayısını artırmak istediklerini söylemişti. Ancak HEP yönetimi 2019 tercihi ile ilgili net açıklama yapmadı. Kontenjanın yüzde 40’larda kaldığı ifade edildi.

ÇOĞUNLUĞU BURSLU

Vakıf üniversitesi olan HEP’de yüzde yüz ücret ödeyerek eğitim alan öğrenci sayısı da açıklanmadı. HEP yönetimi konuyla ilgili Alanya Postası’nın sorularına yuvarlak yanıtlar verdi. HEP’te burslu okuyan öğrenci sayısının ücretli okuyandan fazla olması, üniversitesin bu anlamda cazibe kazanmaması en önemli sorun olarak gösterildi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107