banner129

İşte ALKÜ'nün yeni rektörü

ALKÜ'de uzun zamandır merakla beklenen rektör ataması gerçekleşti. Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı'nın yerine Cumhurbaşkanlığı kararı ile Prof. Dr. Ekrem Kalan atandı.

İşte ALKÜ'nün yeni rektörü

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörlüğü için bir süre önce başlayan müracaat ve değerlendirme süreci tamamlandı. 60 rektör adayı arasından Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Yüksekokulu Müdürü olan Prof. Dr. Ekrem Kalan ALKÜ Rektörlüğüne atandı. Yeni rektör göreve başlayana kadar görevi yürütecek olan eski rektör Ahmet Pınarbaşı ise kadrosunun bulunduğu Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ne geri dönecek.  
DEVİR TESLİM YARIN
Rektörlük ataması kararı resmi bugün yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından  yapılan atama bugün açıklandı. Atama 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci, 3'üncü ve 7'nci maddeleri gereğince yapıldı. Erdoğan tarafından ALKÜ Rektörlüğü'ne atanan Kalan, çok iyi derecede Moğolca ve Rusça ile iyi derecede İngilizce biliyor. ALKÜ'ye atanan Rektör Kalan için ise yarın saat 11.00'da devir teslim töreni yapılacak.

Mobil Bildirim

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107