banner84

Kampüs hayallerinize kavuşturur

Son yıllarda peş peşe özel okullar açılırken, Alanya’da en iddialı olanlardan biri ise Kampüs Anadolu Lisesi. Okulun temel ilkesi az öğrenciye daha çok ilgi gösterip yüksek başarı hedefini yakalamak. 

Kampüs hayallerinize kavuşturur

-Özgür YILMAZ
Kampüs Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim sezonu için hazırlıklarını sürdürüyor. Cuma Pazarı kapalı otopark yanında hizmete açılan Özel Kampüs Anadolu Lisesi, “Bireysel destek temelli öğretim modeli” ve rehberlik hizmetinin de ağırlıklı olacağı bir yöntem ile öğrencilerle birebir ilgilenilen bir eğitim metodu uygulayarak hizmet verecek. “Başarı öykünüzü birlikte yazalım” sloganıyla yola çıkılan okulda düzenli rehberlik ve öğrenci koçluluğu sistemi ile öğrencileri doğru alanlara yönlendirmek için yaklaşık 250 kişilik okul kapasitesi yerine 127 öğrencinin kaydı yapılarak nitelikli eğitim hizmeti verilmesi amaçlanıyor.
ÖZGÜN VE TECRÜBELİ KADRO
Deneyimli ve seçkin öğretmen kadrosu ile hizmet verecek olan Kampüs Anadolu Lisesi rehberlik Öğretmeni Önder Avcı, öğrencilerin neden Kampüs’ü tercih etmeleri gerektiğini Alanya Postası Gazetesi'ne anlattı. Avcı,  "Bizler Kampüs Anadolu Lisesi olarak eğitim hayatında öğrencilerin en büyük destekçisi olmak adına yola çıktık. Bu amaçla okulumuzun temellerini disiplin, ders ahlakı ve en iyi gelecek kavramları üzerine kurulu bir sistem olarak inşa ediyoruz. Kampüs Anadolu Lisesi özgün ve alanında tecrübeli eğitim kadrosu, kültür ve sanat etkinlikleri, spor faliyetleri, öğrenci odaklı eğitim sistemi ile Alanya'da eğitim hayatına çok keskin bir bakış açısı getiriyor. Okulumuzda ön planda tuttuğumuz ilk kavram ''üniversite yani iyi bir gelecek'' kavramdır. Tüm sistemimizi bu kavrama yönelik olarak şekillendirmekteyiz. Günümüz Türkiye'sinde iyi bir gelecek için iyi bir ünüversite reolitesi asla göz ardı edilemez. Bu sebeple bizler okulumuzda 12. sınıf ve ara sınıflarımızda öğrencilerin her yönde ders kanıt rolünü  sağlayan ''ETS yani eğitim tamamlayıcı sistem'' adını verdiğimiz bir uygulama kullanmaktayız. Bu uygulama ile öğrenci-öğretmen-veliiş birliği tam konturollü olarak sağlamakta" dedi. 
'BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR'
Avcı, "Okulumuzun kapasitesi 250 öğrenci iken bizler daha iyi bir sınıf ortamı ve daha kaliteli bir eğitim için okul mevcudumuz 150 öğrenci ile sınırlandırıyoruz. Öğrenci odaklı bir eğitim sistemi uyguladığımız için de birebir etütlerimiz, koçluk sistemimiz ve soru çözüm saatlerimizle öğrenciyi tam donanımlı olarak ders bazında tamamlıyoruz.  Bunların yanı sıra okulumuzda çeşitli olan gezileri, üniversite tanıtım proglamları ve söyleşiler gerçekleştirerek öğrencilerimizi kültür ve sanat açısından da belli bir yetkinliğe ulaştırmak bir diğer hedefimizdir.   Ayrıca okulumuzda gerçekleştirdiğimiz kariyer günler sunumlarıyla biri öğrencinin hayatında almış olduğu en  önemli kararla biri olan meslek seçimin de ve mesleği tanıma konusunda da öğrencilerimize profesyonel anlamda destek sağlıyoruz. Bizler Kampüs Anadolu Lisesi olarak her eğitim döneminde öğretmen ve kurucu kadromuzla sevgili öğrencilerimizin ve değerli velilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz .Unutmayın ki, başarı tesadüf bir olgu değildir. Çalışmak la ve emekle elde edilen bir kavramdır. Kampüs Anadolu Lisesi olarak bizler tam olarak bu noktada sizlerin en büyük destekçisiyiz.  Gelin birlikte çocuklarımıza iyi bir gelecek inşaa edelim" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107