banner84

Kapışmak rüzgarı esti

Ünlü Davranış Bilimleri Uzmanı Aşkım Kapışmak'ın açık havada rekor katılımın olduğu seminerde hayranlarını adeta kendilerinden geçirdi.

Kapışmak rüzgarı esti

15 Haziran 2015 Pazartesi günü gerçekleşen seminerde Ünlü Davranış Bilimleri Uzmanı Aşkım Kapışmak, yaptığı açıklamada seyirci açısından bir rekor yaşandığını söyledi. Alanya Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen seminere, Alanya protokolünün yanı sıra 2 Binin üstünde kişi katıldı.

"HEDEFİMİZ 50 BİN SERTİFİKA"

Seminerin başında bir konuşma gerçekleştiren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO yönetimi olarak eğitim çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi. Hedeflerinin görev süreleri boyunca 50 bin eğitim sertifikası vermek olduğunu açıklayan Başkan Şahin, “Göreve geldiğimiz gün, eğitim çıtasını en yükseğe çıkaracağımıza dair söz vermiştik. Bu anlamda da 50 bin rakamını da hedef olarak belirlemiştik. Hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Şimdiye kadar 10 binin üzerinde eğitim sertifikası verdik” dedi.

"TÜRKİYE’DE İLK KEZ ALTSO İÇİN"

Ünlü Davranış Bilimleri Uzmanı Aşkım Kapışmak’ın Türkiye’de ilk kez ALTSO için ücretsiz seminer verdiğine vurgu yapan Başkan Şahin, “Yoğun programında bizleri kırmayıp, geldiği için önce Aşkım Kapışmak’a sonrada bizleri yalnız bırakmayan siz değerli katılımcılara teşekkür ederim. Üyelerimizden ve vatandaşlarımızdan gelen istekler doğrultusunda, eğitim seminerlerimize ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

"BAŞKANIMIZ NE ZAMAN ÇAĞIRSA GELİRİM"

Başkan Şahin’in ardından sahneye çıkan Ünlü Davranış Bilimleri Uzmanı Aşkım Kapışmak, stres, beden dili, etkili iletişim konularına değindi. ALTSO organizasyonunda geçtiğimiz ay ALTSO Konferans Salonu’nda bir eğitim semineri verdiğine dikkat çeken Kapışmak, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in, vatandaşlardan gelen isteklerin ardından kendisiyle iletişime geçerek, Alanya’ya davet ettiğini söyledi.
Alanya Açık Hava Tiyatrosu’na gelen vatandaşların ilgisinden de memnun kaldığını belirten Kapışmak, “Başkanımız Şahin ne zaman çağırırsa onu kırmam, sizler için Alanya’ya gelirim” dedi.

"GÖRSEL HAFIZA ÇOK HIZLI KONUŞUR"

Görsel hafıza ile işitsel hafıza arasındaki farklara değinen Kapışmak, “Görsel hafıza çok hızlı konuşur. Gördüğünü unutmaz ama duyduğunu unutur. İşitsel hafıza ise tam tersi” dedi. Kadınların iletişimi ile erkeklerin iletişiminin çok farklı olduğuna değinen Kapışmak, bu farklılıklardan dolayı kadın ve erkek ilişkilerinde çeşitli sorunların ortaya çıktığını söyledi.
İnsan beyninin sağ ve sol olarak ikiye ayrıldığını dile getiren Kapışmak, sağ beynini kullanan insanların duyguyla, sol beynini kullanan insanlarınsa mantıkla hareket ettiğini vurguladı.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 19:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107