banner84

Kur'an kursları eğitime başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde her yaş grubuna yönelik Kur'an-ı Kerim eğitimi ve İslam dininin esasları ile dini bilgilerin verildiği Kur'an kursları 28 Eylül itibariyle eğitim öğretime başlıyor. 

Kur'an kursları eğitime başlıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının kontrol altına alınması ve devletin aldığı kararlar doğrultusunda kademeli bir şekilde geçilen "yeni normal" dönemde, Alanya Müftülüğüne bağlı Kur’an Kursları 28 Eylül itibariyle eğitim öğretime başlıyor. 
İlçe Müftülüğü'ne bağlı Kur’an Kursları, koronavirüs tedbirleri kapsamında Kur’an Kursu öğreticileri tarafından yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale getiriliyor.
UYARICI AFİŞLER ASILDI
Öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim öğretim görmelerini sağlamak amacıyla Kur’an Kursu öğreticileri tarafından Kur’an kurslarında gerekli bakım, onarım ve dezenfekte çalışmaları yapılıyor. Koronavirüse karşı uyarıcı afiş ve yazılar öğrencilerin rahatlıkla görebileceği alanlara asılıyor ve kursların giriş kısımlarına el antiseptiği konuluyor. 
HEDİYE PAKETLERİ HAZIRLANDI
Özellikle 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursları minik öğrenciler için özenle süsleniyor. Kur’an Kursu öğreticilerimiz tarafından ayrıca öğrencilere hediye edilmek üzere içerisinde maske, dezenfektan ve hijyenik mendil bulunan hediye paketleri hazırlanıyor.
SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLECEK
Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan, Kur’an Kurslarında eğitim öğretimin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için koronavirüs salgınına yönelik tedbirlerin göz önünde bulundurulacağını belirterek, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. -Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 00:24
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107