banner84

Kütüphaneye ziyaretçi akını

Alanya Belediyesi Emine Hacıkura Kütüphanesi’ni 1 Ocak 2014 tarihinden bu yana ortalama 10 bin kişi ziyaret etti

Kütüphaneye ziyaretçi akını
 AB standartlarına uygun olarak düzenlenip Avusturya Sydney’de bulunan Opera binasından esinlenerek inşa edilen ve 2009 yılında faaliyete geçirilen Alanya Belediyesi Emine Hacıkura Kütüphanesi’nin ziyaretçi sayısı her geçen gün artıyor. 
Alanya Belediyesi’nin, Alanya Halk Eğitim Merkezi işbirliği- Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ile Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde verilen kurslar periyodik aralıklarla devam ediyor. 
“Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor”  projesi adı altında yürütülen kurslarla, bilgi ve iletişim teknolojilerinin etkin kullanımı ve geliştirilmesi hedeflendi.
Proje ile ülke çapında kişilerin Bilişim hakları, Bilgisayar ve İnternet Okuryazarlığı, Web Tasarımı ve Yazılım Geliştirme konularında kapasitelerinin geliştirilmesi ve Türkiye’de e-yönetiminin gelişimi sağlanıyor.
5 AYDA ORTALAMA
10 BİN ZİYARETÇİ 
Açıldığı günden bu yana sayısız etkinliklere imza atan Emine Hacıkura Kütüphanesi’nin ziyaretçi sayısı her geçen gün artıyor.  2009- 2013 yılları arasında 138 bin 267 kişinin ziyaret ettiği Hacıkura Kütüphanesi, 1 Ocak tarihinden bu yana ortalama 10 bine yakın misafir ağırladı. 5025 kişinin üye olduğu kütüphanede toplam 18 bin 290 adet kitap bulunuyor.
502 KİŞİYE SERTİFİKA 
Çeşitli alanlarda açtığı ücretsiz kurslarla bireyleri sertifika sahibi yapan Hacıkura Kütüphanesi, halkı bilinçlendirme amaçlı seminerlere de ev sahipliği yapıyor. 
Ünlü çok sayıda yazarın kitaplarını imzaladığı kütüphanede, 2009-2013 yılları arasında bilgisayar kursuna katılan 502 kişiye Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verildi. Aynı yıllar arasında ise 308 kişi HABİTAT eğitimi aldı. 
NELER BULUNMAKTA? 
Üç kattan oluşan Emine Hacıkura Kütüphanesi’nin 1. katında 27 adet bilgisayardan oluşan Bilgisayar bölümü, 2. Ve 3. Katlarında ise süreli ve süresiz yayınlardan oluşturulan kitaplık, çalışma alınları ve çocuk bölümünün bulunduğu kitap bölümü bulunuyor.
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157