banner84

Minik öğrenciler sanatla buluştu

Alanya Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen 11. Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu’nda, minik eller sanat ve sanatçılarla buluştu

Minik öğrenciler sanatla buluştu
 3 Kasım’da başlayan ve 10 heykeltıraşın çalıştığı sempozyuma, workshop için bugün Alanya merkez ve mahallelerden 20 öğrenci katıldı. Sabah başlayan atölye çalışmasına katılan öğrenciler , heykeltıraşlarla birebir çalışarak tasarladıkları hayvan ve doğa motiflerini heykele dönüştürdüler.
11. Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu’nun koordinatörü Heykeltıraş Beyhan Yönetim, öğrencilerin çalışmalarıyla ilgili verdiği bilgide şunları söyledi: 11 yıldır düzenlenen sempozyuma her yıl farklı okullardan öğrenciler davet ediyoruz. Amacımız öğrencilerimizi heykel sanatı ve sanatçısıyla buluşturmak. İleriki yaşamında sanatı seçmek isteyen öğrencilere destek olmaktır. Bu etkinlik,  çocuklarımızın anılarında heykel sanatıyla ilgili küçükte olsa bir yer alacaktır. 
Bir gün sürecek atölye çalışmanın sonunda öğrencilerin eserleri kurutularak 3 Aralık’ta düzenlenecek kapanış töreninde heykeltıraşların eserleriyle birlikte sergilenecek.
Workshopa, Parlayüksel İlkokulu, Sugözü Cemal Coşkun  Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Hidayet Görgün Ortaokulu, Çıplaklı Ortaokulu, Gönül Kemal Reisoğlu İlkokulu, Bilgi Bulut İlkokulu, İnönü İlkokulu, Jülide Akça İlkokulu, Şükrü Mülazımoğlu Ortaokulu, Hayate Hanım İlkokulu, Fatma Alaettinoğlu İlkokulu, Özel Hamdullah Emin Paşa İlkokulu, Hidayet Görgün Ortaokulu, Sugözü Cemal Coşkun Ortaokulu, Hacıkadiroğlu Ortaokulu, TED Alanya Koleji, Hacıkura İlkokulu, Barbaros Azakoğlu Ortaokulu ve Abdurrahman Alaettinoğlu Ortaokulu’ndan öğrenciler katıldı.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107