banner129

Miniklerden anlamlı proje

Alanya Hacıkura İlkokulu öğrencileri ve okulun gönüllü velileri naylon poşet kullanımını engellemek için kendi bez torbalarını dikti.

Miniklerden anlamlı proje

 Asiye ELİAÇIK

Her zaman çevreye duyarlı bir okul olan ve tüm Türkiye’de aktif uluslararası bağlantılı çevre projesi Eko Okullar Programı'nın 2015 senesinden beri aktif üyesi olan Alanya Hacıkura İlkokulu yeni bir proje ile doğaya katkı sağladı. Okul aile birliğinin de desteği ile dikilen bez torbalar Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’in katıldığı bir etkinlikle öğrenci ve velilere hediye edildi. Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Hacıkura İlkokulu öğrencilerini, öğretmenlerini ve velilerini bu duyarlı davranışından dolayı tebrik eti. Eko Okullar Programı'nda her zaman aktif durumda olunması gerektiğini belirten Er, öğrenciler ile uzun süre sohbet etti.

'AMACIMIZ ÇEVREYE VE DOĞAYA SAYGILI BİREYLER YETİŞTİRMEK'

Hacıkura İlkokulu Okul Müdürü Hüsnü Hacıçavuşoğlu ise, “Eko Okul Programı'nda ilk iki sene çöp ve atık, geri dönüşüm konularını çalıştıktan sonra yeşil bayrak ile ödüllendirilen okulumuzda son iki senedir de enerji konusu çalışılmaktadır. Ayrıca 'Sıfır atık' projesine de aktif olarak katılım gösteriyoruz. Atıklarımızı kaynağında ayrıştırıyoruz. Çevre için yaptığımız etkinliklerimiz ile de Çevre Beratı'na başvurmuş bulunmaktayız. Biz Hacıkura İlkokulu Okul Aile Birliğimizin de desteği ile naylon poşet kullanımını bitirmek için doğa dostu okul olarak kendi bez torbalarımızı hazırladık ve velilerimizle, çocuklarımızla paylaşıyoruz. Bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüze de katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Emeği geçen tüm veli ve öğretmen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Geleceğin büyükleri olan çocuklarımızı çevreye ve doğaya saygılı yetiştirmek en büyük hedefimizdir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107