banner84

 Öğretmenlerin tercihi ‘Türk Eğitim Sen’ oldu

Cumartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Alanya’da da yapılan  İLKSAN (İlkokul Öğretmenleri Sağlık Ve Sosyal Yardım Sandığı) seçiminde Alanya’daki öğretmenler, Türk Eğitim Sen adayları Hüsnü Hacıçavuşoğlu ve Mehmet Özkan’ı seçti.

 Öğretmenlerin tercihi  ‘Türk Eğitim Sen’ oldu

Alanya’da bin 21 üyesi bulunan İLKSAN’ın seçimleri Cumartesi günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda yapıldı. Üç farklı sendikanın altı adayı seçimde Alanya’yı temsil etmek için mücadele etti. Büyük çekişmenin yaşandığı seçimler sonucunda Türk Eğitim Sen adayları Hüsnü Hacıçavuşoğlu 294 ve Mehmet Özkan 271 oy alarak rakiplerine fark atarak İLKSAN’da Alanya’yı temsil etme hakkı kazandı. Türk Eğitim Sen Antalya 2 Nolu şube alanında bulunan Gazipaşa’da Muhammet Kalaycı, İbradı’da Serap Şağban, Manavgat’ta Ömer Esen ve Akseki’de de Fazıl Deveci seçimi kazandı. Antalya genelinde ise 25 delegenin 17’sini Türk Eğitim Sen, 8’ini de diğer sendikalar aldı. 

‘HER ZAMAN YARDIMCI OLMAYA HAZIRLAR’
Konuyla ilgili açıklama yapan TÜRK EĞİTİM SEN Antalya 2 nolu Şube Başkanı Burhan Ulu, “Cumartesi günü yapılan İLKSAN seçimlerinin en güzel tarafı ise aynı ortamı paylaşan adayların, sendika temsilcilerinin ve tüm öğretmenlerin güzel bir demokrasi örneği göstermesiydi. Bu ortamın sağlanmasında emeği geçen adaylara, sendika yöneticilerine, ilçe milli eğitim müdürüne, şube müdürlerine sandık kurulunda görev alanlara kısacası herkese teşekkür ediyoruz. Özlenen ve her zaman görmek istediğimiz bir manzara idi. Son olarak Türk Eğitim Sen adaylarına oy veren ve vermeyen herkese seçime katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Seçimi kazanan arkadaşlarımızın da Alanya’daki öğretmenlerimize İLKSAN konusunda her zaman yardımcı olmaya hazırdırlar. İLKSAN seçim sonuçlarının herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  –Haber Merkezi

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107