banner84

ÖHEP gururlandırdı

Elazığ’da düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul öğrencileri arası proje yarışmasında Antalya'yı temsil eden ÖHEP Okulları Türkiye üçüncülüğü elde ederek gururlandıran bir başarıya imza attı

ÖHEP gururlandırdı

ÖHEP Okulları öğrencileri, hazırladıkları proje ile Konya Bölge Sergisinde Bölge birincisi olarak TÜBİTAK’ın Elazığ’da düzenlenecek olan Türkiye Finallerine davet edilmişti. TÜBİTAK’ın bu yıl 13.’üncüsünü düzenlediği Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışması’nın Final Sergisi Fırat Üniversitesinin Spor Salonunda açıldı.
YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
ÖHEP Okulları Ortaokul öğrencileri Ayşe Ece Harputlu ve Erva Gülser Öztekin ile Danışman Öğretmeni Serap Kılınç Avcuoğlu rehberliğindeki 'Alanya Yöresi Yörük Oyunlarının Değerler Eğitimi ve Kültür Varlığımızın Korunması Açısından Önemi' projesi ile jüri değerlendirmelerinde başarılı bulunarak Tarih alanında Türkiye üçüncüsü oldular. Bu başarı ile Alanya’yı gururlandıran ÖHEP’li öğrencilerin projesi final sergisinde yoğun ilgi gördü. 
BAŞARIMIZA TÜBİTAK'I DA EKLEDİK
Konu ile ilgili olarak Ortaokul ve Lise Müdürü Kenan Saygı, ”Ekibimizin gösterdiği başarıdan dolayı mutlu ve gururluyuz. 41 yıllık eğitim süresince elde ettiğimiz birçok başarıya TÜBİTAK derecesini de eklemiş bulunuyoruz. Öğrencilerimizi, danışman öğretmenimiz Serap hanımı tebrik ediyorum. Bu süreçte Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e, Alanya Milli Eğitim Müdürümüz  Hüseyin Er’e ve ailelerimize teşekkür ederim.” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107