banner84

ÖHEP'liler Orhan Kemal'in anılarını oğlundan dinledi

ÖHEP, öğrencilerini yazarlar ve önemli isimlerle buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda ÖHEP'e söyleşi gerçekleştirmek için Türk edebiyatının büyük ustalarından Orhan Kemal’in oğlu Işık Öğütçü geldi

ÖHEP'liler Orhan Kemal'in anılarını oğlundan dinledi

Özel Hamdullah Emin Paşa (ÖHEP) Okulları Konferans Salonu'nda gerçekleşen söyleşinin konuğu bu kez yazar, roman, hikaye, oyun ve şiir gibi farklı tarzlarda birçok esere imza atmış Türk edebiyatının büyük ustalarından Orhan Kemal’in oğlu Işık Öğütçü oldu. 
OĞLU BABASININ HAYATINI ANLATTI
Orhan Kemal’in hayatı, eserleri ve anıları üzerine bir söyleşi gerçekleştiren Öğütçü güler yüzlülüğü, samimi ve içten tavırları ile ÖHEP’li öğrencilerin gönlünü fethetti. Orhan Kemal'in Nazım Hikmet ile ilgili anıları ise söyleyişi de önemli anlardandı. ÖHEP'li öğrencilerin Orhan Kemal'e dair sorularını da yanıtsız bırakmayan Öğütçü daha sonra öğrenciler için kitabını imzalayarak okuldan ayrıldı.
IŞIK ÖĞÜTÇÜ KİMDİR?
1 Kasım 1957 yılında İstanbul’da doğan Işık Öğütçü, Orhan Kemal'in 4. çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İlkokulu üç farklı okulda okuyan Öğütçü ortaokul öğrenimi sırasında babasını kaybetti. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Fakültesinden mezun oldu. Mesleği ile ilgili uzun yıllar çalışan Öğütçü emekli olduktan sonra Orhan Kemal müzesini açtı. Evli ve bir çoçuk babası olan Öğütçü’nün yayınlanmış 3 kitabı bulunmakta.

ALANYA POSTA TV'Yİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ALANYA POSTA TV'Yİ FACEBOOK'TAN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 22:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER