banner84

Öykü yarışmasında 1'inciliği kaptı

Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Doğan Egmont Yayıncılık işbirliği ile düzenlenen öykü yarışmasında Türkiye Birinciliğini kazanan ÖHEP’li öğrenci Alanya’nın gururu oldu

Öykü yarışmasında 1'inciliği kaptı

Ankara, İstanbul, İzmir, Konya, Uşak gibi illerin resmi ve özel okullarından katılan öğrencilerin yarıştığı öykü yarışmasının birincisi Özel Hamdullah Emin Paşa Okullarından çıktı. Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Doğan Egmont Yayıncılık işbirliği ile düzenlenen “Sosyal Uyum” konulu 2018-2019 11. Öykü Yarışması sonuçlarına göre birinci ÖHEP Ortaokulundan Derin Çağıl Yaşbala oldu. Öğrencilerin hayal güçlerinin ve kendilerini yazı ile ifade etme yeteneklerinin gelişmesini sağlayarak, geleceğin yazarlarının yetişmesine katkıda bulunmak amacı ile Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Doğan Egmont Yayıncılık işbirliği ile  düzenlenen “Sosyal Uyum” konulu 2018-2019 11. Öykü Yarışması'nda 5 ve 6.sınıf kategorisinden katılan ÖHEP Ortaokul öğrenci Derin Çağıl Yaşbala “Timur’un Hayali” adlı öyküsü ile gönülleri fethetti.

'ULUSAL BAŞARILARI KOVALAMAYA DEVAM EDİYORUZ'

Konuyla ilgili olarak ÖHEP Okulları Ortaokul Müdür Yardımcısı Cenkay Demirhan, "41. Yılımızı CEV ÖHEP Okulları olarak birçok başarı ile taçlandırmaya devam ediyoruz. Alanya’nın ilk özel okulu olmanın getirdiği sorumluluk duygusu ile yerel ya da ulusal başarıları kovalamaya devam edeceğiz. Bu yıl kazandığımız TÜBİTAK Proje derecelerimizi, sportif başarılarımızı ve son olarak kazanılan bu ulusal derecemizi 41 yıldır okulumuza emek veren tüm çalışanlara ve ÖHEP ailesinin tüm fertlerine armağan ediyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107