banner84

Peri çocukları özel arkadaşlarıyla buluştu

Özel Peri Anaokulu öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında anlamlı bir ziyaret gerçekleştirerek engelli çocuklarla bir araya gelip vakit geçirdi.

Peri çocukları özel arkadaşlarıyla buluştu

Alanya'nın Büyükhasbahçe Mahallesi'nde faaliyet gösteren Özel Peri Anaokulu öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Özgün Kardelen Özel Eğitim Kurumu'nu ziyaret etti. Kurumda eğitim alan özel bireylerle bir araya gelen çocuklar, birlikte çeşitli etkinlikler düzenledi. Afiş tasarlama, yüz boyama ve daha birçok renkli etkinliği birlikte yapan anaokulu çocukları ve özel bireyler renkli görüntüler oluşturdu.

‘HER ŞEYE DUYARLI ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ’

Engelli bireylerle ilgili farkındalığın okul öncesi yaşlarda verilmesi gerektiğine dikkat çeken Peri Anaokulu Müdürü Perihan Özdeş, önümüzdeki dönemlerde de benzer etkinlikleri yapmayı sürdüreceklerini ifade etti. Özdeş, "İnsanlara, doğaya, hayvanlara, çevresindeki her şeye duyarlı çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Bu yaşlarda edinilen kazanımlar, onların hayatları boyunca etkili olacak. Özel bireylerle ilgili ne kadar farkındalık oluşturabilirsek, onlar da bu farkındalığı etraflarına yayacaklar" dedi.

‘HER ZAMAN FARKINDALIĞIN ARTMASINA YÖNELİK ÇALIŞIYORUZ’

Özgün Kardelen kurucusu Feridun Özdeş ise, ziyaretin önemine değinerek, "Kardeş kurumumuz, çocuklarımızı bu anlamlı günlerde yalnız bırakmıyor ve hep yanlarında oluyorlar. Biz de kurum olarak her zaman farkındalığın artmasına yönelik etkinlikler, çalışmalar yapmak gayretindeyiz. Bu ziyaret de hepimiz için çok önemliydi. Anlamlı ziyaretlerinden dolayı Peri Anaokulu öğretmen ve öğrencilerine, ayrıca duyarlı çocuklar yetiştiren velilerimize de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 12:40
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107