banner84

Şair çocuklar kitabı imzaladı

Gazipaşa Cumhuriyet Ortaokulu'nun 118 öğrencisinin yazdığı şiirler, "Şiir Defterim" adlı kitapta derlendi.

Şair çocuklar kitabı imzaladı

Gazipaşa Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin yazarlık ve yazma becerileri dersinde kaleme aldığı şiirlerin yer aldığı, "Şiir Defterim" adlı kitap, yayınlandı. Cumhuriyet Ortaokulu'nun 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri, şiirlerinin yer aldığı "Şiir Defterim" adlı kitabı imzaladı. Okul bahçesinde düzenlenen imza gününde öğrenciler, kendi yazdıkları şiirleri arkadaşları ve ailelerine okudu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, bu çalışmayı yapan öğretmen ve öğrencileri kutladı. Aktaş, "Bu tür etkinliklerimiz önümüzdeki eğitim öğretim yılında da devam edecek" dedi. Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Ahmet Güngör, Yazarlık ve Yazma Becerileri Dersi'nin çocukları çok heyecanlandırdığına dikkati çekerek, şöyle konuştu: "Hayatı her yönüyle gören, gösteren, duyan, duyuran ve bunu mısralara yansıtan genç şairleri yolun başında gösterdikleri cesaretten dolayı kutluyorum. Çocukların ileride anı olarak saklayabilecekleri bir eserleri oldu. Öğrencilerin şiirle tanışması, dünyaya şiir gözüyle bakabilmeleri çok güzel bir duygu. Şiirlerin derlenip, toplanıp kitap haline getirilmesinde emeği geçen Türkçe öğretmenlerimiz Nur Seda Dağtekin, Nurten Kaplan, Yakup Kaplan ve Süleyman Yılmaz'a çok teşekkür ediyorum."

Türkçe öğretmeni Süleyman Yılmaz da çocuklara sadece yön gösterdiklerini belirterek, "Çocuklarda bu istek ve azim oldukça biz de her türlü rehberliği yapmakta kararlıyız" dedi.

118 öğrenciye ait şiirin bulunduğu kitapta daha çok, okul, vatan, sağlık, anne, öğretmen, dostluk konuları işlendi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2015, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107