banner129

Sivil Havacılık anlatıldı

Dünya Sivil Havacılık Günü dolayısıyla AHEP Üniversitesi'nde panel düzenlendi. Panele Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven de katıldı

Sivil Havacılık anlatıldı
 Panelin açılış konuşmasının ardından bir konuşma yapan Alanya Kaymakamı ve AHEP Vakfı Başkanı Dr. Hasan Tanrıseven şunları ifade etti: “Öncelikle böyle bir etkinlikte bulunmaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Antalya’da şu anda mevcut olan 2 havalimanının böyle bir turistik bölgeye yetmediği kanısındayım. Antalya ve Gazipaşa Havalimanlarının birbirine rakip olarak görülmemesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle Londra’da 4 havaalanı olduğunu düşünürsek, Antalya gibi büyüme potansiyeli olan bir yere de daha fazlası gerekir. Batısı Antalya Havaalanı, Doğusu Alanya Gazipaşa Havaalanıyla çevrili olduğundan Alanya’nın bu konuda şanslı olduğunu düşünüyorum. Eskilerin bir sözü var, gidemediğin yer senin değildir diye.Gerçekten de yol medeniyettir. Havayolu için de bu durum geçerlidir” 
Kaymakam Tanrıseven paneli düzenleyenlere Hamdullah Emin Paşa Vakfı adına teşekkür ederek, panelin Alanya’nın gelişmesine katkıda bulunacağına inandığını belirtti.
Dünya Sivil Havacılık Günü dolayısıyla AHEP Üniversitesinde düzenlenen panele Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Adem Er, Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Sayın, DHMİ Antalya Havalimanı Başmüdürü Osman Serdar, ICF Antalya Havalimanı Genel Müdür Yardımcısı Melih Dipova, TAV Gazipaşa Alanya Havalimanı İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, Antalya Havalimanı AOC Başkanı Serdar Ali Ermiş, Corendon Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Batuğhan Karaer, Sun Express Havayolları Antalya İstasyon Müdürü Mustafa Minareci, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili katıldı.
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107