banner84

'Stres nasıl ortaya çıkar'

İnsanoğlunun Allah ile irtibatını kaybetmesi durumunda stres, sıkıntı ve bunalımın ortaya çıkabildiğini belirten Nursaçan, insanların birbirine hediye alıp vermesinin önemine değindi.

'Stres nasıl ortaya çıkar'

Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, Cumartesi günü ALTSO'nun düzenlediği konferansta vatandaşlarla bir araya geldi. Konferansa, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve çok sayıda kişi katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO yönetimi olarak üyelerin ve vatandaşların istekleri doğrultusunda çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek, "Kanunla belirlenmiş görevlerimizin yanı sıra ilçemizin ekonomik kalkınmasının da önünü açacak faaliyetlerimiz içerisinde sosyal, kültürel, milli ve dini konulara da yer verme gayreti içerisindeyiz" dedi.

ŞAHİN: ETKİNLİKLER DÜZENLEDİK

ALTSO'nun gerçekleştirdiği etkinlikler konusunda da katılımcılara bilgiler aktaran Başkan Şahin, "Dini ve manevi günlerin gelecek nesillere doğru ve etkin biçimde aktarılması, toplum bilincinin oluşması, kutsal dinimizin bizlere yüklediği doğru, dürüst ve yararlı vatandaş olma bilincinin arttırılması için göreve seçildiğimiz günden bu yana, Ramazan Ayı'nda üyelerimizle buluştuğumuz iftar etkinliği, Kutlu Doğum Haftası'nda kavurma-pilav etkinliği gibi çok sayıda etkinlik düzenledik" dedi.
Başkan Şahin'in konuşmasının ardından Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, başta önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz Ramazan Ayı olmak üzere çeşitli konularda katılımcılara bilgi aktardı.

"HASTAYI ZİYARET EDEN KİŞİ SEVAP TOPLAR"

İnsanoğlunun Allah ile irtibatını kaybetmesi durumunda stres, sıkıntı ve bunalımın ortaya çıkabildiğini belirten Nursaçan, insanların birbirine hediye alıp vermesinin önemine değindi.

Hastaları ve tanıdıkları ziyarete gitmenin de dini açıdan çok önemli olduğuna vurgu yapan Nursaçan, "Peygamber efendimiz buyuruyor ki; 'Hastayı ziyarete giden kişi dönünceye kadar cennet bahçesinde gibidir.' Bahçeye giren ne eder, eline bir sepet alır, sebze toplar, meyve toplar. Hastayı ziyaret eden kişi ise cennet bahçesine girmiş gibi sevap toplar" dedi.

En çok kabul olan duanın kişinin din kardeşine yaptığı dua olduğuna vurgu yapan Nursaçan, "Gıyaben dua yapan insanın, kıskançlığı, çekememezliği olur mu, kini olur mu? Gıyaben dua edersen bir melek, “Âmin, aynı şeyler sana da olsun” der. En çok ben bir arzuya kavuşmak istiyorsam o maksatla başkalarına da dua etmiş olmalıyım. İnsanoğlunun görevi Allah'ı bilmek, Allah'ın kullarına faydalı olmak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2015, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107