banner84

TED Alanya öğrencisi Türkiye ikincisi oldu

TED'li öğrenci Aleyna Yüksel, Gaziantep temsilcisinin ardından Türkiye ikincisi olarak TED Alanya Koleji'nin övünç kaynağı oldu

TED Alanya öğrencisi Türkiye ikincisi oldu
 Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: "Rotary Kulübü’nün, Çanakkale Savaşları’nın 100. yılı münasebetiyle düzenlenen ve genç nesillere bugünlere nasıl gelindiğini anlatmayı hedefleyen “100. Yılında Çanakkale” temalı kompozisyon yarışmasında Akdeniz Bölgesi’ne verilen ilk üç dereceden ikisi TED Alanya Koleji Özel Lisesi 11. sınıf öğrencilerinden Özüm Yenen ve Aleyna Yüksel’in olmuştu. Türkiye birinciliği için 18.03.2015 tarihinde yapılacak olan final yarışmasına uğurladığımız öğrencilerimizden Aleyna Yüksel, Gazi Antep temsilcisinin ardından Türkiye ikincisi olarak TED Alanya Kolejinin övünç kaynağı oldu."
Yarışmada elde edilen dereceye ilişkin bir değerlendirme yapan TED Alanya Koleji Lisesi Müdür Yardımcısı Özgür Arslan, ise “Kolejimizin edebi ve kültürel birikimini somut ürünlere dönüştüren “Genç Yazarlar Kulübü” etkinlikleri çerçevesinde katılım gösterdiğimiz bu yarışmada elde ettiğimiz dereceler, okulumuzdaki çalışmaların bir yansımasıdır. Bu dereceleri, Çanakkale’yle ilgili bir organizasyon neticesinde elde etmiş olmamız bizim için ayrıca çok kıymetli; çünkü Çanakkale, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir.” diyerek Genç Yazarlar Kulübü öğrencilerine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107