banner84

TED Koleji'nden yardım kermesi

Eğitim faaliyetlerinin dışında her fırsatta sosyal sorumluluk projelerine de destek olan TED Alanya Koleji 7/B sınıf öğrencileri, sınıf öğretmenleri Seyhun Peker öncülüğünde alkışlanacak bir etkinlik gerçekleştirdi

TED Koleji'nden yardım kermesi
 Lösemili Çocuklar Vakfı yararına TED Alanya Koleji yerleşkesi içinde kermes düzenledi. Gerçekleştirilen kermesin amacı; lösemi hastası çocuklara maddi ve manevi açıdan destekte bulunmak, öğretmenlerinin ve arkadaşlarının her zaman yanlarında olduğunu anımsatmaktı. 
Tüm geliri LÖSEV'e bağışlanan kermes için günler öncesinden hazırlıklara başlandı. Kermes günü geldiğinde ise öğrenciler, velileri tarafından evde hazırladıkları tatlı tuzlu yiyecekleri getirdi. Masalara dizilen yiyecekler ve içecekler kermese katılan öğrenciler tarafından kapışıldı.
TED’li öğrenciler, bu etkinlik sayesinde lösemi hastası arkadaşlarını unutmadıklarını ve her zaman arkadaşlarının yanında olduklarını gösterdiler.
Her zaman destek amaçlı farklı bir proje için etkinlik düzenleyerek farkındalık yarattıklarını belirten TED Alanya Koleji Ortaokul Müdür Yardımcısı Murat Yürek; öğrencilerimizi bilinçlendirmek, sosyal sorumluluk duygusunu aşılamak ve desteğe ihtiyaç duyan kurumlara ve sivil toplum kuruluşlarına destek vermek için bu tür kermesler düzenliyoruz. Bu kapsamda LÖSEV'in için az da olsa bir katkı sağlamak amacıyla bir kermes yaptık. Biz de öğrencilerimizle birlikte çalışarak yiyecekler alarak destek verdik dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2015, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107