banner84

TEOG Sınavı'na Ufuk damga vurdu

Yaklaşık 1 milyon 300 bin 8. Sınıf öğrencisinin nefesini tutarak beklediği TEOG sonuçları açıklandı. Sınava Özel Ufuk Koleji damgasını vurdu ve başarılı eğitim kurumunun yüzü güldü

TEOG Sınavı'na Ufuk damga vurdu
 Öğrencilerin büyük merakla beklediği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) sonuçları dün açıklandı. Yaklaşık 1 milyon 300 bin 8. Sınıf öğrencisine yönelik sınavda Alanya’da Ufuk Koleji başarıları ile dikkat çekti.
28-29 Nisan 2014’te yapılan 2. dönem merkezi ortak sınav sonuçları açıklandı. Öğrenciler Türkçe,  matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, fen ve teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil derslerinden yapılan sınavda ter dökmüştü.
UFUK KOLEJİNDEN 3 
TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ
Sınavda gösterdikleri başarıyla dikkat çeken okullardan Ufuk Koleji öğrencileri 3 Türkiye birinciliği ile  dikkatleri üzerine çekti. Alanya Ufuk Koleji'nden sınavda çıkan 120 sorunun 120’sini de doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olan öğrenciler Nİidanur Sinanoğlu, Nur Çalış ve Elif Erdem oldu.
Tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olan öğrencilerin yanısıra Ufuk Kolejinden 5 öğrenci bir yanlış, 2 öğrenci iki yanlış, 12 öğrenci üç yanlış yaparak büyük bir başarıya imza attı.
TEOG sınavına giren Ufuk Koleji 8.Ssınıf öğrencileri sınavda çıkan 6 branş toplamında 168 öğrenci 100 tam puan alarak Alanya’da bir ilke imza attı. 1. dönem yapılan TEOG sınavında da Ufuk Koleji yine büyük başarılar elde etmişti. TEOG Okul ortalamasında Alanya 1.liği ve Antalya genelinde 646 okul arasından 12. olmuştu. 6 branş toplamında 120 öğrenci 100 tam puan almıştı.
Ufuk Koleji öğrencisi Nidanur Sinanoğlu'da soruların tamamını doğru yaparak Türkiye şampiyonu oldu. Elde ettiği başarıda okul öğretmenlerinin yanı sıra dershane öğretmenlerinin de katkısının çok büyük olduğunu söyleyen Nidanur Sinanoğlu, “Çok mutlu ve heyecanlıyım. Başarımı hem okul öğretmenlerime hem de Körfez Dershanesi öğretmenlerime armağan ediyorum” dedi.
Ufuk Koleji Müdürü Emrullah Rüzgar'da, “Öğrencilerimizin sadece ders hayatında değil normal hayatta da girişimci, kendine güvenen ve topluma faydalı bireyler olmaları için çalışıyoruz. Öğrencilerimizin elde etmiş olduğu başarılardan dolayı öğrencilerimizi tebrik ediyor; onları yetiştiren öğretmenlerimize ve velilerimize yapmış oldukları fedakarane çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157