banner129

Travelife Sistemi anlatılıyor

Eğitimde, tur operatörleri ve seyahat acentesi işletmelerine Travelife Kriterleri'nin denetlenmesi ve doğrulanması için bilgilendirme ve pratik uygulamalar aktarılıyor.

Travelife Sistemi anlatılıyor
 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Hollanda, Fransa, Bulgaristan ulusal tur operatörleri ve TRIADA ortaklığı ile Türkiye’deki seyahat acentaları ve tur operatörlerine yönelik yürüttüğü Turizm Sektöründe Sürdürülebilirlik Eğitim ve Değerlendirme Sistemi'nin Türkiye’ye adaptasyonunu hedefleyen SUSTOUR Projesi kapsamında Danışman ve Denetçi Eğitimi düzenledi.
Proje kapsamında ücretsiz olarak gerçekleştirilen eğitimde, tur operatörleri ve seyahat acentesi işletmelerinde Travelife Kriterleri'nin denetlenmesi ve doğrulanması için bilgilendirme ve pratik uygulamalar aktarılıyor. Eğitim merkezi İngiltere’de bulunan Travelife Uzmanı Naut Kusters, Hollandalı Fransız, İngiliz ve Türk katılımcılara seyahat acentaları ve tur operatörleri için hazırlanan sistem hakkında üçgün boyunca detaylı bilgi aktaracak. Dün başlayan eğitim yarın sona erecek.
TRAVELİFE SİSTEMİ NEDİR?
Tur Operatörleri Federasyonu tarafından geliştirilmiş turizm endüstrisinde sürdürülebilir yönetim kriterlerinden oluşmuş uygulanması kolay bir sistemdir. Travelife, dünyada birçok otel ve apart otelde uygulanmış global bir sistemdir. Travelife; üyelerinin sürdürülebilir ve iyi iş pratikleri geliştirmelerine, aynı zamanda turizm sektörü içerisinde, Avrupa ve dünya çapındaki tüketicilere başarılarını tanıtmalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir.
Travelife Sürdürülebilirlik Sistemi Avrupalı Tur Operatörleri tarafından tercih edilen, kendi otellerinde uyguladıkları ve çok yakın gelecekte kontrat yapacakları otellerde de uygulanmasını isteyecekleri, turizmin olumsuz etkilerini asgariye indirmeyi amaçlayan, uygulanması kolay, düşük yatırım maaliyetleriyle gerçekleştirilebilecek bir sistemdir. Sistemin ana hedefleri düşük kaynak kullanımı sağlayarak çevreye duyarlı olmak, yerel kültürel değerleri korumak ve turizmin yerel ekonomiye katkıda bulunmasını sağlamaktır.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134