banner84

Ufuk Lise'si şampiyonları ödüllendiriliyor

**

Ufuk Lise'si şampiyonları ödüllendiriliyor
 Ege ve Akdeniz Bölgesinde Körfez Dershanelerinin organize ettiği, sadece derece grubu 600 öğrencinin katıldığı "SÜPER YGS" olarak isimlendirilen denemede Özel Ufuk Fen Lisesi Öğrencisi Ali İhsan KÖLÜŞ, Akdeniz bölgesindeki öğrenciler içinde 2. Ege ve Akdeniz bölgesi toplamındaki tüm öğrenciler içinde 5. oldu. Bir diğer Ufuk Fen Lisesi öğrencisi Mehmet DEMİRCİ ise Akdeniz bölgesi toplamındaki öğrenciler içinde 3. Ege ve Akdeniz bölgesi toplamındaki öğrenciler içinde 6. oldu.

Sınav ile alakalı Görüşlerini aldığımız Ali İhsan KÖLÜŞ; “Geleneksel olarak her yıl yapılan geçen yıl aynı sınava girerek, Ege-Akdeniz birincisi olan öğrencinin gerçek YGS sınavında Türkiye 2. olduğunu öğrendim. Tümü derece grubu öğrencileri olan bu katılımcıların arasında 5. olmam benim için ciddi bir moral kaynağı oldu.” dedi.

Akdeniz 3. sü olan Mehmet DEMİRCİ sınavla alakalı; “Okulumuzdaki cumartesi denemelerinden yeterince deneme tecrübemiz zaten vardı, bu bizim için çok sürpriz olmadı ama gerçek sınavda 2 milyon aday içinde ilk 10 öğrenci içine Alanya’dan birilerinin girmesi için büyüklerimiz dualarını eksik etmesin.”dedi.

Okul Müdürü Abdulkadir GÜRSOY ; “Öğrencilerimizi, ailelerini ve emeği geçenleri tebrik ederiz. Öğrencilerimizi altın ile ödüllendireceğiz. Ayrıca bu sene Alanya’mız dan Türkiye ve Dünya üniversitelerine aday mezun olacak 139 öğrencimizden çok güzel neticeler bekliyoruz, okulumuzun geçen yıldaki 33 Hukuk, 21 Tıp rekorunu geçmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107