banner129

Ünişef karavanı AHEP'te

Her hafta Cumartesi günü beIN Gurme kanalında yayımlanan, sunuculuğunu ünlü oyuncu Kemal Uçar’ın, yönetmenliğini ise Anıl İlter’in yaptığı bir karavan ve 2 üniversiteli şefin yer aldığı “Ünişef” programı, bu hafta Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri ile çekim yaptı

Ünişef karavanı AHEP'te
Üniversitemizin bahçesinde gerçekleşen çekimlerde yer alan Alanya HEP Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinden Gökberk Pınar ve Buse Yılmaz, karavan mutfağında birbirinden leziz yemek ve tatlı tabakları hazırladılar.
YEREL ÜRÜNLERE BÜYÜL İLGİ
Öğrenci şefler Alanya`da uygun iklim koşulları nedeniyle yetişen avokado ve bölgede doğal olarak bulunan kuzu göbeği adıyla bilinen morel mantarı gibi yerel ürünleri kullanarak tarifler geliştirdiler.Buse Yılmaz` ın hazırladığı Alanya Avokadosu ile yapılan çikolata topları tatlı tabağı ile Gökberk Pınar` ın morel mantarını kullandığı ana yemek tabakları hem sunumları hem de lezzetleriyle tam not aldı.
"GELECEĞİN ŞEFLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ"
Üniversite öğrencileri ile gastronomi konulu röportajlar yapan Ünişef ekibi, sektör yöneticilerinin de programı ilgiyle takip ettiklerini belirtti. Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Zelal Polat “öğrencilerin hem teorik hem de pratik bilgilerle gelişmelerine yönelik eğitim verdiğimiz bölümümüzde Ünişef` i ağırlamaktan mutluluk duyduk. Geleceğin şefleri olma yolunda ilk adımlarını atan öğrencilerimize bu fırsatı sundukları için teşekkür ederiz” şeklinde görüşlerini paylaştı.
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 13:50
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107