banner84

Üniversite ittifakı

Alanya, üniversite kurulması için ittifaka hazır. AKP, CHP ve MHP'nin ilçe başkanları, "Alanya'da üniversite için atılacak her adımı destekleyeceğiz" dediler

Üniversite ittifakı

 AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof Dr. İsrafil Kurtcephe, Alanya'da bir devlet üniversitesi kurulması için ilk adımı attı. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'in, Salı günü organize ettiği 'Alanya'nın Yükseköğrenimde Geleceği' konulu seminerde konuşan rektör Kurtcephe, 'Alanya'da bir devlet üniversitesi kurulması için elimden geleni yapacağız. Ankara'ya gidilecekse sizinle giderim, orada ağlanacaksa ağlarım. Bu çocuğun adını koyun, bu işi de sözde bırakmalayım. Bu işi yazıya dökelim' sözleri Alanya'ya heyecan yaratmıştı. 

"ALANYA'NIN GÜCÜ VAR"
REKTÖR Kurtcephe'le teşekkür eden AKP İlçe Başkan Vekili Mustafa Berberoğlu, "Biz bugüne kadar üniversite ve eğitim konusunda hertürlü desteği verdik. AB Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere, bu fakültelerin oluşmasında en son Tıp Fakültesinde bile hertürlü siyasi destek sağlanmıştır. Bundan sonra da bu katkı vermeye devam edeceğiz. Alanya'da eğitim ve üniversitenin öneminin bilincindeyiz. Alanya üniversiteyi alt ve üst yapısıyla çoktan hak etmiştir. Bunu da en kısa zamanda gerçekleştirecek, gücümüz vardır Alanya olarak. Üniversitesi konusunda en büyük desteği vereceğiz, üniversite konusunda. Alanya'nın menfaatine olan herşeyin öncülüğünü yaptık, bu konuda da yapacağız" dedi. 
"İTTİFAKA HAZIRIZ"
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Cafer Uyar, üniversite konusunda tüm şehrin ortak hareket etmesini istedi. Uyar, "Alanya'da üniversitenin adı ne olursa olsun, il olması kadar olmasa bile önemsiyorum. Dolayısıyla dünkü toplantı bilgilendirme için verimliydi. İsrafil Kurtcephe gibi bir rektör varken, ondan da yararlanmalıyız. Sadece ismi eksik olan üniversitenin biran önce isminin konulmasını da arzu ediyorum. Herşeyde olduğu gibi Alanya'nın tüm güçleriyle, Kaymakamı, Belediye Başkanı, dernekleri ve tüm şehrin bu konuda güçbirliği ve işbirliği yapmasında fayda var. MHP olarak üzerimize düşen görevi birlik ve beraberlik sağlamaya hazırız" diye konuştu. 
"BU ADIMI DESTEKLERİZ"
CHP İlçe Başkanı Şevki Türktaş, Alanya'nın menfaatine olan hertürlü projeye destek olacaklarını söyledi. Türktaş, "Alanya'da devlet üniversitesinin kurulması için elimizden geleni yaparız. Yeter ki, devlet üniversitesi konusunda tüm şehir el ele olsun" diye ifade etti. 
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157