banner84

Üniversite öğrencilerine Kaymakam'dan tavsiyeler

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Eğitim Fakültesi’nin Öğretmenler Günü münasebetiyle tertiplemiş olduğu programa katılırken, öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu

Üniversite öğrencilerine Kaymakam'dan tavsiyeler
 Alanya Eğitim Fakültesinde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü programında konuşan Kaymakam Tanrıseven, öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Öğretmenliğin dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olduğunu belirten Kaymakam Tanrıseven öğretmenliğin, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslek olduğunu belirtti. 
Kaymakam Tanrıseven sözlerine şöyle devam etti: “Öğretmenlik aynı zamanda peygamber mesleği. Başta peygamberimiz olmak üzere tüm peygamberler geldikleri topluluklara, ümmete öğretmenlik yapmışlardır. Yine peygamberimiz diyor ki “İlim Çin’de de olsa arayınız” aynı şekilde peygamberimiz tarafından ilmin kapısı olarak nitelendirilen Hz. Ali de “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyor. Bu çerçevede bugün öğretmenlerimizin de yeni nesilleri yetiştirirken çok ciddi önemli sorumlulukları, görevleri var. Öğrencileri yetiştirirken ezberci olarak değil, hayatın içinden uygulamalarla göstererek kendilerine pratik bilgiler vermeliyiz. Bu bilgileri öğretmek içinde öncelikle öğretmenlerimizin vizyon sahibi, ileriyi gören, kendini yetiştiren ve sürekli kendisini yenilemesi gerekir. Fakültelerde elde edilen bilgilerle yetinilmemelidir. Modern yeni tekniklerle öğrencilerimize bilgiler sunmalı ve öğrencileri yetiştirmeliyiz.”
Kaymakam Tanrıseven konuşmasının devamında “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk diyor ki öğretmenlere “Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür nesiller ister’’bütün öğretmenlerimizin de öğrencilerimizin fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür olarak yetiştirilmesi ve modern bilgilerle donatması gerekir” dedi.
KAYMAKAM TAVSİYELERDE BULUNDU
Kaymakam Tanrıseven Eğitim Fakültesi öğrencilerine kendi hayatından örnekler vererek konuşmana şöyle devam etti “Öğrenmenin yaşı ve yeri yoktur, ben Üniversiteyi bitireli 20 yıl oldu. 1989 yılında Siyasal Bilimler Fakültesine adım attım. 1994 yılından bu yana Lisansüstü öğrenciydim. 5 dalda Yüksek Lisans ve Doktora yaptım. Alanya Kaymakamlığına atanmadan önce İngiltere’de Lisansüstü öğrencisiydim, bitirdim ve görevime başladım. Yeni şeyler öğrenmeye gayret sarf edin” diyerek geleceğin öğretmenleri Eğitim Fakültesi öğrencilerinin Öğretmenler Gününü kutladı.
Alanya Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İhsan Neslitürk katılımcılara teşekkür ederek sözlerine şöyle devam etti ‘’Eğitim sürecinin en önemli rol öğretmene aittir. Öğretmenin birey üzerine, anne, baba ve çevre etkisinden kat kat üstündür. Toplumu cehalet karanlıklarından çıkarıp bilginin aydınlık iklimine taşımak, iyi yetişmiş ve mesleğini seven öğretmenlerle mümkün olacaktır. Bu nedenle öğretmen yetiştiren kurumlara büyük görev  ve sorumluluk düşmektedir’’ dedi. 
Kaymakam Tanrıseven 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.
Eğitim Fakültesi’nin Öğretmenler Günü münasebetiyle tertiplemiş olduğu programa, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkan Vekili Melike Nazifoğlu,  Akdeniz Üniversitesi Alanya Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İhsan Neslitürk, Selçuk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ramazan Arı, Selçuk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç.Dr. Mustafa Uslu, ALTSO Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Emin İnal, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107