banner84

Üniversitelere 34 akademisyen alınacak

Devlet Personel Başkanlığı, üniversitelerin akademik personel alacağını duyurdu. ALKÜ ve AHEP Üniversitesi farklı kadrolar için akademik personel alımı yapacak. Alımlarda en büyük pay ise aralarından onkoloji, hemotoloj, endekronoloji uzmanlarının olduğu TIP Fakültesi kadrosuna ayrıldı.

Üniversitelere 34 akademisyen alınacak

Devlet personel alımlarına devam ediyor. İlan.gov.tr’den yapılan duyuruya göre Alaaddin Keykubat Üniversitesi 4 farklı branş için 23 akademik personel, AHEP Üniversitesine ise 5 bölüm için 11 akademik personel alımı yapacak.
ALKÜ en fazla alımı TIP Fakültesin  3 profesör, 4 doçent ve 9 doktor öğretim üyesi alımı  yapacak. Tıp Fakültesi’ne Kalp ve Damar Cerrahisi, Anatomi, Tıbbi Genetik, Emriyoloji, Tıbbi Biyokimya, Biyoistatistik, Göz Hastalıkları, Beyin Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları,  Dahiliye, Nöroloji, fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Çocuk Hastalıklar, Dermatoloji, Anastezi uzmanı alımı yapacak. Yapılacak alımlarda dahiliye doktorlarının Onkoloji, hematoloji, gastroentoloji, endokronoloji alanlarında eğitim almış olmaları zorunluğu bulunmakta. Özellikle yaklaşık 5 bin dolayında onkoloji hastasının sürekli Antalya’ya gitme zorunluluğundan bu sayede kurtulması problemi konusunda artan şikayetlerin yapılacak alımların ardından sona ermesi umuluyor. 
ALKÜ ayrıca, spor bilimleri fakültesine, hareket ve antrenman bilimleri ile rekreasyon uzmanı; mühendisli fakültesine metalurji mühendisi ve işletme fakültesine uluslararası ticaret uzmanı  
AHEP üniversitesi ise İngilizce ve Türkçe mimarlık, Gastronomi, Yabancı Dil, Turizm işletmeciliği bölümlerine profesör, doktor öğretim üyesi ve araştırma görevlisi olarak 11 akademisyen alımı yapacak.

İLAN İÇİN TIKLAYIN

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107