banner84

Uysal’dan Alanya’ya Eğitim Külliyesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ağabeyi Hasan Uysal ve ailesi tarafından Alanya’da bir eğitim külliyesi yaptırılacak.

Uysal’dan Alanya’ya Eğitim Külliyesi

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, eğitim külliyesi için Valilikte düzenlenen protokol töreninde, Mevlüt Uysal'ın bir hayırsever olarak kentte bulunduğunu belirtti.

Uysal ve ailesinin Alanyalı olduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, "Başkanımız, ağabeyi ve aile büyükleri, Çıplaklı Mahallesi'ne 24 derslikli imam hatip ortaokulu, 24 derslikli imam hatip lisesi, 120 öğrenci kapasiteli yurt ve mahalle sakinlerinin de istifade edebileceği bir mescit yaptıracak. Güzel bir proje olacak" diye konuştu.

Eğitim külliyesinin 10 dönümlük araziye kurulacağını söyleyen Karaloğlu, Antalya Büyükşehir ile Alanya belediyelerinin imar uygulamalarıyla hazineye ait arazinin, okul yapılabilecek düzeye getirildiğini belirtti.

‘ÇIPLAKLI’YA HİZMETLERİMİZ SÜRECEK’

Çıplaklı Mahallesi'nin tarihi bir özelliğinin de olduğunun altını çizen Karaloğlu, Alaaddin Keykubat Alanya'yı fethettiğinde de ilk karargahını buraya kurduğunu vurguladı.

Mevlüt Uysal da doğup büyüdükleri Çıplaklı'ya bugüne kadar yaptıkları hizmeti sürdüreceklerini vurguladı. Önceleri köy olan, daha sonra belde ve büyükşehir yasasıyla mahalle unvanına kavuşan Çıplaklı Mahallesi’nde ağabeyi Hasan Uysal'ın yıllarca muhtar ve belediye başkanı olarak görev yaptığını söyleyen Uysal, "Öğrenciyken köyümüzde okulumuz yoktu, Alanya'ya gidiyorduk. Güzel bir hizmet etmek istedik, okul yaptırmayı düşündük, Valimiz 'Külliye olsun' deyince, eğitim külliyesi yaptırmaya karar verdik. Güzel bir eser olsun istiyoruz" şeklinde konuştu.

Sonrasında Vali Karaloğlu, Mevlüt Uysal, ağabeyi Hasan Uysal ve Antalya Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan arasında protokol imzalandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107