banner84

Uzmanlar velileri uyardı

Eylül ayında başlayacak eğitim dönemine sayılı günler kala Alanya Postası Gazetesi Köşe Yazarı Psikolog Yemez, ilk kez okula başlayacak çocuklar ve okula hazırlık konularında velileri uyardı. 

Uzmanlar velileri uyardı

-Engin ANAK
-Burcu MUTLU

Milli Eğitim Bakanlığı, 2019-2020 eğitim öğretim yılının çalışma takvimiyle hem okulların açılacağı tarihi hem de ara tatil bilgilerini paylaştı. Öğretmenler için süreç 2 Eylül'de başlayacak. 1, 5 ve 9'uncu sınıflar için ise uyum programları 5-6 Eylül'de gerçekleştirilecek.
ABARTILMIŞ İLGİDEN KAÇININ
İlk ders zilinin çalmasına sayılı günler kala uzmanlar okula hazırlık süreci ve okul hakkında veli ve öğrencileri uyardı. Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Sorumlusu ve Alanya Postası Gazetesi Köşe Yazarı Psikolog Esra Yemez, özellikle ilk kez okula başlayacak çocukların velilerinin abartılmış ilgiden kaçınarak öğrencinin okulla bağ kurmasının sağlanması gerektiğini söyledi. 
KOORDİNELİ HAREKET EDİN
Ders ve adaptasyon sürecinde veli ve öğretmenlere görevler düştüğünü belirten Yemez, öğrenci ailesi ve öğretmenlerin koordineli bir şekilde hareket etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Psikolog Yemez velileri ödev, proje ve öğrenciye verilen sorumluluk konularında da uyardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107