banner84

Veliler DİKKAT! Bu araçlara itibar etmeyin!

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, velilere uyarıda bulunarak, " Çocuklar okullarına odaya kayıtlı şoförlü ve yardımcı rehberi olan servis aracıyla gitmeli. Velilerimiz kamera sistemlerinde TSE belgesi aramalı" dedi.

Veliler DİKKAT! Bu araçlara itibar etmeyin!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, velilerden korsan okul servislerinin asla tercih etmemelerini isteyerek, "Çocuklar okullarına odaya kayıtlı şoförlü ve yardımcı rehberi olan servis aracıyla gitmeli. Velilerimiz kamera sistemlerinde TSE belgesi aramalı." ifadesini kullandı.

BU ARAÇLARA İTİBAR ETMEYİN

Palandöken, yazılı açıklamasında, velilere okul servisi seçimi konusunda uyarılarda bulundu. Okulların açılmasının yaklaşmasıyla korsan servis araçlarının artmaya başladığına dikkati çeken Palandöken, velilerden bu araçlara itibar etmemelerini istedi.

KAMERALARA DİKKAT

Palandöken, öğrencilerin kayıtlı şoför esnafının servis araçlarında güvenle seyahat edebileceğini belirterek, açıklamasında şunları yer verdi:

"Çocuklar okullarına odaya kayıtlı şoförlü ve yardımcı rehberi olan servis aracıyla gitmeli. Velilerimiz kamera sistemlerinde TSE belgesi aramalı. En önemlisi veliler bu kameraları nasıl takip edeceklerini ve sistemin çalışıp çalışmadığını kontrol edip çocuklarını öyle emanet etmelidirler. Aracında son teknolojiyi en iyi şekilde kullanan ve kurallara uyan, zorunlulukları yerine getiren velileri kandırmayan esnaf kesimimiz tercih edilmelidir."

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 06:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107