-Fatma Bedia UYAR

Bayrama sayılı günler kala havaların çok sıcak olmasıyla birlikte yangın riski arttı. Bayram’da insanların çoğunlukla piknik yapmak için ormanlık alanları ve piknik yerlerini tercih edecek olmasından dolayı Alanya Orman İşletme Müdürü Yücel Sönmez vatandaşlara bayram için uyarılarda bulundu. Sönmez ormanlık alanlarda ateş yakmamaya dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Alanya'da büyük festival için başvurular başladı: Fırsatı kaçırmayın! Alanya'da büyük festival için başvurular başladı: Fırsatı kaçırmayın!
‘BAYRAM HAZIRLIKLARI TAMAM’

Özellikle kırsal kesimlerde bayram öncesi hem olası yangınlarda kullanılacak ekipman hazırlıklarını hem de personel alımı ve eğitimlerimiz tamamlandığını aktaran Sönmez, “ Ekiplerimize nöbet sistemi yazıldı ve tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Dün Demirtaş’a bir helikopterimiz daha geldi. Ekiplerimiz teyakkuzda. Ancak özellikle şunu belirtmek isterim ki bayramda çocuklara satılan Maytap, torpil, kız kaçıran gibi yanıcı ve patlayıcı oyuncakların satılmamasını özellikle rica ediyorum. Alanyamızı ve ormanlarımızı koruyalım, bu süreçte çok daha dikkatli olalım” dedi.

Muhabir: Ayşe Yağmur Mercimek