banner84

74 seferle Antalya lider

Yurt dışındaki şehirlerden Türkiye'nin turizm şehirlerine direkt uçmak için geçtiğimiz yıl Kültür ve Turizm Bakanalığı ile protokol imzalayan THY, bu çerçevede yaz sezonunda yapacağı uçuş sayısını açıkladı.

74 seferle Antalya lider

Türk Hav Yolları 2020 sezonunda Antalya, Bodrum, Dalaman ve İzmir'e haftada 98 sefer gerçekleştirecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde THY, yurt ışındaki 26 noktadan Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum havalimanlarına haftada 98 sefer düzenleyecek. THY'nin turizm merkezlerine yapacağı turizm amaçlı direkt uçuşların sayısı da, bir önceki yıla göre yüzde 18 artmış oluyor.
74 SEFERLE ANTALYA LİDER
Türk Hava Yolları'nın turizm amaçlı uçuşlarında ilk sırasında, haftalık 74 seferle Antalya yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Moskova-Antalya arasında haftada 7 sefer düzenleyen THY, 2020'de bu sayıyı 14'e çıkarıyor.
LONDRA’DAN DALAMAN’A HAFTADA 7 SEFER
Geçtiğimiz yıl Dalaman'a sadece Amman'dan haftada iki sefer düzenleyen Türk Hava Yolları, 2020'de bu havalimanına 4 noktadan uçuş yapacak. Dalaman'a uçuş yapılacak yeni destinasyonlar ise Londra (haftada 7), Moskova (3) ve Kiev (2) olarak açıklandı.
İZMİR’E 5, BODRUM’A 4 UÇUŞ
Şirket ayrıca; Bodrum Havalimanı'na Londra, Kuveyt ve Münih'ten haftada 4, İzmir'e ise Berlin, Münih, Düsseldorf, Hamburg ve Kuveyt’ten haftada 5 uçuş gerçekleştirecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107