banner84

Akaryakıt zamları bel büküyor

Dolar kurundaki düşüşe rağmen akaryakıt fiyatlarına indirim uğramadı. Akaryakıta gelen zamları değerlendiren vatandaşlar, "Yakıt alamaz hale geldik" dedi

Akaryakıt zamları bel büküyor

( Ekmel Yılmaz)- Dolar'ın 18 TL seviyesini geçmesi ile başlayan akaryakıt zamları, dolar düşsede yükselmeye devam etti. Dolar ile birlikte akaryakıt fiyatlarının da düşmesini bekleyen vatandaşlar, fiyatların düşmesi yerine daha fazla zam ile karşılaşınca ne yapacaklarını bilemez hale geldi. Alanya’da kurşunsuz benzinin litre fiyatı 13.80 TL, motorinin litre fiyatı ise 13.98 liradan işlem görüyor.
'AKARYAKIT FİYATLARI ARTIK DÜŞMELİ'
Alanya’da yaşayan Hüseyin Can Eren Alanya Posta Medya’ya yaptığı açıklamada vatandaşın her zaman zarar ettiğini belirterek, “ Vatandaşın her zaman zarar ettiği belli. Akaryakıt fiyatları artık düşmeli.” dedi.
'YAKINDA KONTAĞI KAPATACAĞIZ'
Alanya’da taksicilik yapan Şevki Zavlak ise böyle giderse kontak kapatacağını belirterek“ Zaten biz taksicilik yapıyoruz, mazota çalışıyoruz. Başka yaptığımız bir şey yok. Kontağı kapatacağız. Çalışmayacağız bundan sonra, taksicilik yapmayacağız.” dedi.
'DURUM ÇOK KÖTÜ, AKARYAKIT ALAMIYORUZ'
Akaryakıtı çok az alabildiğini belirten Bekir Gökdağ ise, “ Akaryakıt alımım düştü, bu kadar pahalıyken nasıl akaryakıt alabilirim. Durum çok kötü akaryakıt alamıyoruz.” dedi.
'ARTIK  ARACA ESKİSİ KADAR ÇOK BİNEMİYORUZ'
Dolar fiyatlarının düşmesi sonrasında akaryakıt fiyatlarının daha da zamlanmasına tepki gösteren Mehmet Kanmaz ise, “Akaryakıt fiyatlarına zam gelmeden depoyu doldurmayı düşünüyorduk, malesef artık depoyu dolmuramıyoruz. 6 ayda yaklaşık %100’ün üzerinde zam geldi. Dolar bahane edildi. Dolar 18.5 TL civarlarına kadar çıktı, dolar geri düştü, akaryakıt fiyatı yerinde kaldı. Numaradan yukarıya çektiler, olması gereken yere geri indirdiler. Vatandaş dolar düştü diye sevinip atladı zıpladı. Gerçekler ortada, artık araca eskisi kadar çok binemiyoruz. Zamların geriye alınmasını bekliyorduk ama heralde öyle bir şey olmayacak.” dedi.
'FİYATLAR BELLİ ÖLÇÜDE YÜKSELDİ'
Alanya’lı Süleyman Çaltı ise akaryakıt fiyatlarını sıkıntı yapmadığını belirterek, “Akaryakıt fiyatları belli ölçüde yükseldi ama sıkıntı yapmıyoruz. Beni fazla etkilemiyor.” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169