banner84

Akıllı telefonlar altınla yarışıyor

Her geçen gün gelişen teknoloji ile hayatımızın bir parçası haline gelen akıllı cep telefonları altınla yarışır hale geldi

Akıllı telefonlar altınla yarışıyor
Mevlüt UYGUR

Teknolojinin sürekli gelişmesi, teknoloji ile birlikte iş sektörünün dijital mecraya kayması ile akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası haline geldi.  Hayatımızın bir parçası haline gelen akıllı telefonlar her geçen gün yenilenen yüzüyle karşımıza çıkıyor. Sürekli gelişen teknoloji ile birlikte insanlar hediye alımlarını teknolojik ürünlere yöneltti.  İnsanların özel günlerde sevdiklerine hediye olarak takı yerine akıllı telefonları tercih ettiğini belirten Güven Kuyumcu Sahibi Şükrü Yenialp, akıllı telefonların altınla yarışır hale geldiğini belirtti.

'HER TELEFONUN HER SENE BİR ÜST MODELİ ÇIKIYOR'

Yenialp, "Kuyumculuk hiç bir zaman bitmeyen, yıllarca devam edecek olan bir sektör. Fakat kuyumculuk sektörünü etkileyen bazı durumlar var.  Günümüzde teknolojinin giderek gelişmesi, medeniyetin getirdiği haberleşme ve internet ağının gelişmesi, akıllı telefonların her zaman yenilenmesi biz kuyumcuları oldukça etkiledi. İnsanlar artık yılbaşı, doğum günü, sevgililer günü gibi özel günlerde hediye olarak akıllı telefona yöneldiler, altınla yarışır hale gelindi. Çünkü artık insanlar bütün işlerini telefon üzerinden hallediyorlar. Herkesin sosyal medya hesapları var, insanlar telefona bağımlı hale geldiler. Telefon ihtiyacın da ötesine geçti, 10 yaşındaki çocuklarda bile telefon var.  İnsanlar 2 seneye bir telefon değiştiriyor. Her telefonun her sene bir üst modeli çıkıyor. Bu yüzden özel günlerde hediye olarak da yeni çıkan akıllı telefonlar alınıyor. Akıllı telefonlar altınla yarışır hale geldi. Bunun yanında kuyumculuk sektörünü etkileyen farklı faktörler de var. Altın fiyatlarının artması ve bijuteri takıcılığının da çoğalması kuyumcuları etkiledi" dedi.

'İLK ÖNCE TELEFON AKLA GELİYOR'

İnsanların artık sevdiklerine hediye olarak son model telefon almaya başladığını kaydeden Telefoncu Teslime Tepecik ise, "Günümüz teknoloji devri, sürekli gelişen bir teknoloji var. Akıllı telefonlar sürekli yenileniyor. Her markanın sürekli bir üst modeli çıkıyor. Telefonlar insanların resmen hayatı oldu. Hiç kimse telefonsuz dışarı çıkamıyor. Günümüzde bütün işler telefon üzerinden, internet üzerinden yapılıyor. Bu nedenle de birisine bir hediye alınacağında ilk önce telefon akıla geliyor. İnsanlar sevdiklerine hediye olarak son model telefon alıyor" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107